Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко оголосив невтішні результати перевірки споруд цивільного захисту в Україні на засіданні оперативного штабу ДСНС. Виявилося, що всього-на-всього 10% будинків готові до негайного застосування за призначенням.

Частково готовими до негайної експлуатації були визнані 60% будівель, а 30% споруд і зовсім визнали непридатними до використання за прямим призначенням. Зубко доручив відповідальним службам перевірити стан споруд і виправити становище.

"В умовах фінансової децентралізації, органи місцевого самоврядування, які мають на балансі споруди цивільного захисту, повинні спільно з територіальними підрозділами ДСНС, представниками ОДА та відповідальними службами ще раз перевірити їх стан і виконати всі завдання, що стосуються безпеки громадян", - заявляє Геннадій Зубко.

Крім перевірки також було затверджено план дій для різних органів влади. Плани щодо приведення всіх споруд цивільного захисту в готовність розроблені для місцевих і центральних органів влади. Зокрема, всі будівлі повинні мати захист від загроз техногенного характеру та перебувати у вільному доступі населення при раптовому виникненні необхідності.

Популярні новини зараз

Карантин в Україні продовжать восени: у МОЗ оцінили можливість введення локдауну

З кранів городян тече жовта вода, в Київводоканалі пояснили причину

Тіна Кароль зачарувала розтяжкою на старовинних скелях: грайливо закинула ніжку

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще

На офіційних сайтах відповідальних органів планується розміщення всеукраїнської карти мережі споруд цивільного захисту.

Як повідомляв раніше портал "Знай.иа"30 березня в Україні святкується Олексія Теплого. У цей день слід уважно придивитися до природи. Раніше в цей день перед службою збирали березовий сік і готували узвари, бальзам. Крім того, в цей день було прийнято виносити осині вулики, пророщувати картоплю і сіяти ячмінь.