Старт монетизації субсидій анонсували українські влади. За підрахунками експертів, одержувач субсидії за сезон може виручити до 10 тисяч гривень, і це тільки на опаленні.

"Для прикладу: в квартирі площею 70 кв. м субсидія покриває 3 Гкал тепла. Якщо утеплити будинок, то на таку ж квартиру можна витрачати 1,5 Гкал. Якщо субсидію отримує пенсіонер, то сума обов'язкового платежу може коливатися в межах 100 грн. При таких умовах тільки на опаленні в утепленому будинку можна економити на субсидії близько 2 тис. грн щомісяця", - сказано в публікації, пише "Обозреватель".

При цьому уточнюється, що утеплених будинків в Україні небагато. За оцінками Міністерства регіонального розвитку, майже 90% житлового фонду необхідно модернізувати.

У Меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов'язання запровадити монетизацію субсидій на рівні компаній з вересня цього року. Такий крок, йдеться в документі, дозволить приватним газовим трейдерам конкурувати з "Нафтогазом України". На даний момент, наприклад, постачальники гарячої води не можуть купувати блакитне паливо ні в кого, крім "Нафтогазу".

Популярні новини зараз

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

Тоня Матвієнко похизувалася подарунком від подружок: Мірзоян так не зміг

Жителі селища виявили тисячі мертвих тіл на березі річки

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.uа" стала відома остаточна схема отримання монетизованих субсидій за послуги ЖКГ.