Згідно з офіційною інформацією Держстату, середня номінальна заробітна плата українців у 2,1 раза перевищила рівень мінімальної заробітної плати, - пише Politeka

"Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій січня 2018 року склала 7 711 грн", — зазначили у відомстві.

У той же час відзначається, що в порівнянні з груднем 2017 року, розмір середньої номінальної зарплати зменшився на 12,1%.

Як стверджують чиновники, на початку року таке зменшення відбувається нібито з причини того, що в грудні здійснюються нарахування одноразових виплат винагород за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсаційних виплат за невикористану відпустку.

Популярні новини зараз
Як подавати заявку на субсидію з грудня: українцям пояснили нові правила Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови
Показати ще

При цьому, за останні 12 місяців номінальна заробітна плата зросла на 28,4%. Індекс реальної заробітної плати у січні 2018 року порівняно з груднем 2017 року становив 86,6%, а відносно січня 2017 — 112,3%.

Нагадаємо, українців, які вийшли на пенсію після служби в органах внутрішніх справ, чекає різке підвищення соціальних виплат. Їм з 1 січня цього року підвищать пенсійне забезпечення на 50%. Більш того, в період з січня по березень наступного року їм підвищать пенсії ще на 75%.

Також стало відомо, що українські споживачі збільшують борги за комунальні послуги через погіршення платоспроможності населення. У період з листопада по грудень заборгованість споживачів за газ зросла на 13,5%.

За словами економічного експерта Всеволода Степанюка, борги українців за комуналку зростають внаслідок зниження купівельної спроможності, зростання тарифів і девальвації гривні. Також він уточнив, що українці не можуть оплатити суми, зазначені в платіжках. Він пов'язує це з нестабільністю гривні. Із-за девальвації національної валюти зростає вартість імпортованого газу, ціни на який впливають на комунальні тарифи.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що робота в Польщі може бути не тільки складним, але і небезпечною. Дізнайтеся, як захистити себе і отримати зароблені гроші.