До 1 липня в Україні стартує новий етап Пенсійної реформи.

Кожен працюючий українець повинен буде здійснювати внески на персональний рахунок, а по досягненню 60 років зібрані кошти перетворяться на "другу пенсію".

Накопичувальна пенсія

Для кардинальних змін пенсійної реформи, в Україні необхідно запровадити другий рівень – накопичувальний. У чинному законі "Про загальнодержавне пенсійне страхування" вже є визначення і навіть опис механізму роботи системи. Але, справа в тому, що "другі пенсії" існують тільки на папері, пише Обозреватель.

"Застрахована особа, яка відповідно до Закону є учасником накопичувальної системи пенсійного страхування, має право на отримання довічної пенсії або одноразової виплати за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування, що обліковуються на його накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді", - йдеться в чинному законі.

Популярні новини зараз
Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві Олег Жданов прокоментував казки пропагандистів про знищене ППО в Україні: вміють лише малювати свої перемоги Ракетоносець путіна спровокував страшну аварію: чавив "своїх" просто на дорозі Сезон закруток доведеться скасувати? В Україні різко подорожчали помідори
Показати ще

У українців не може бути гідної старості, поки діє солідарна система.

Останні два роки з державного бюджету виділяють по 140 млдр грн на виплату пенсій.

Для запровадження другого рівня пенсійної реформи, уряд має запропонувати впровадження "інституціональних інструментів" до 1 липня. Реформа нібито повинна почати діяти з 1 січня 2019-го. Але, як зазначають у Пенсійному фонді, більш важливе рішення – визначення розміру внесків. Інакше новий фонд може запрацювати в січні, але при цьому буде порожнім.

Зараз Кабінету міністрів необхідно прийняти два важливих рішення:

  1. скільки потрібно платити в новий фонд;
  2. хто буде розпоряджатися грошима.​

Згідно однієї з пропозицій, розмір внеску буде складати 7% зарплати. Щоб розподілити навантаження, в перший рік з українців хочуть брати 2%, а кожен наступний збільшувати ставку на 1 процентний пункт.

Як підрахували в Національній комісії з цінних паперів, якщо щомісяця відкладати додатково по 7%, то розмір другої пенсії складе всього лише 10,2% останньої зарплати для чоловіків і 7,3% - для жінок. Для прикладу, якщо отримувати стабільно заробітну плату розміром у 10 тис. грн, то розмір внеску становитиме 700 грн, а розмір "другої пенсії" 1020 грн у чоловіків і 730 грн у жінок. Варто враховувати, що до моменту виходу на пенсію номінальний розмір заробітної плати може збільшитися в кілька разів. Тобто той набір товарів і послуг, який сьогодні можна придбати за 700 грн, через 20 років може відповідати сумі в рази вище.

Якщо внесок складає 10% - розмір "другої пенсії" прирівнюється 14,6% останньої зарплати для чоловіків і 10,4% для жінок, при внеску в 15% - 21,7% для чоловіків і 15,4% для жінок.

На даний момент з кожної зарплати роботодавець платить 22% єдиного соціального внеску, більша частина від цієї суми надходить у Пенсійний фонд. У законопроекті №6677 ряд народних депутатів пропонує для того, щоб не збільшувати навантаження на зарплату, разом з введенням додаткового платежу знизити податок на доходи фізосіб з 18 до 15%.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", згідно з опублікованими даними, жити українським пенсіонерам з початку року стало "легше" на цілих 38 грн. У травні середня пенсія в країні склала 2517,82 грн.