У європейські країни масово почали їхати українці передпенсійного віку, тобто ті, кому до пенсії залишилося 10-15 років. Не розраховуючи на соцвиплати, а розраховуючи тільки на свої сили, українці намагаються хоч трохи заробити на старість. У підсумку бонусом вони отримують ще й виплати від європейських держав.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За даними експертів, у 2016 році (за минулий рік інформація ще обробляється) тільки офіційно на ПМП до Німеччини виїхало 4,6 тис. осіб. На другому місці за популярністю Румунія (близько 4 тис. чол.), потім ідуть Португалія (3,2 тис. осіб) та Італія (2,9 тис. осіб). А замикає першу п'ятірку країн Польща з показником в 1,9 тис. чол.
Втім, як правило отримати пенсію для іноземця непросто. У ряді європейських країн для отримання соціальний виплат потрібно пропрацювати там 10 років і досягти пенсійного віку у 65 років.
На звичайну пенсію 800-1000 євро українцям розраховувати не варто, але вони цілком можуть отримати 300-400 євро різних соціальних виплат.
Можна також виграти на заміжжі. У ряді країн після розлучення пенсії обох з подружжя розділяються порівну і виходить, що той, хто отримував більше, залишається у програші.
Наприклад, у Франції, де пенсійне законодавство особливо заплутано, мінімальні соціальні виплати становлять 800 євро. При цьому будь-який француз може претендувати на допомогу держави просто за фактом досягнення пенсійного віку 62 роки (для чоловіків і жінок).
Вигідніше українським пенсіонерам буде розглянути країни, де пенсія нижча, але існує договір, за яким не потрібно наново набивати стаж. Претендувати на залік українського стажу можна в Болгарії, Естонії, Латвії, Литві, Іспанії, Чехії, Словаччині, Португалії та Польщі.
Як раніше повідомляв портал "Знай.иа", пенсіонерів чекає надбавка. В Україні з 1 липня зросте розмір мінімальної пенсії. Її розмір зросте до 1435 гривень.На даний момент мінімальна пенсія становить 1373 гривні. Друге підвищення пенсії очікується 1 грудня 2018 року. Показник мінімальної пенсії за прогнозами експертів повинен досягти до того моменту 1497 гривень.
Розмір мінімальної пенсії дорівнює прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Зараз умовою отримання мінімальної пенсії є страховий стаж, який для чоловіків дорівнює 25 років і для жінок 20.
Збільшення пенсії отримають також ті, хто не має мінімального стажу. Ті, хто раніше отримували 412 гривень почнуть отримувати 430.