На Пенсійний фонд сподівайся, а сам не зівай: втім, особливо сподіватися не доводиться, українцям радять познайомитися з банківськими депозитами, якщо хто ще цього не зробив. Це допоможе зібрати капітал і розраховувати в майбутньому тільки на себе.

Експерти впевнені, що депозити - штука хороша, але в ній є декілька нюансів. Найперший - депозити краще підходять на період 3-4 роки, але не на тривалі терміни. Якщо банк прогорить, Фонд гарантування вкладів поверне вам тільки 200 тисяч, все інше кане в Лету. Про це пише Рoliteka.

Сьогодні державні банки обіцяють стовідсоткове відшкодування, але разом із тим в Мінфіні із завидною регулярністю повторюють: в банківському секторі потрібно скорочувати присутність держави, а такі великі банки як "Приват" або "Ощад" необхідно приватизувати. АЛЕ: пам'ятаємо про умови Фонду: вклади в приватні банки повертаються лише частково.

Виходячи з цього, аналітик Олександр Паращій радить не вкладати в один банк більше, ніж вам можуть відшкодувати, але і боятися не варто: депозит - один із найкращих способів накопичити на гідну старість. Сьогодні середня депозитна ставка становить 16% річних, що дозволяє не тільки компенсувати зростання цін, але і трохи поповнити кишеню. Наприклад, якщо покласти на депозит 1000 гривень, через 10 років ця сума перетвориться на 4441 гривень. Якщо ж на один і той же рахунок щомісяця класти тисячу, зібрати на пенсію можна за 20-30 років (все залежить від вашої річної ставки).

Як стверджують експерти, ідеальне співвідношення - це 40 років відкладати і 20 років витрачати. Переваги пенсійних депозитів в повній мірі можна відчути навіть користуючись приватними банками: просто розділити суму на декілька частин і "розкласти" по різних банках. Якщо обидва лопнуть, ФГВ все одно поверне вам все в повному обсязі.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська пожаліла Оксану Марченко через котика

Закохана Гросу перетворилася на ніжну лялечку: "Як квіточка"

Розлучена Соломія Вітвіцька втекла від депресії під камеру: шалена амазонка

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що у Верховній Раді запропонували скасувати пенсії в принципі.