Українцям знов перерахують пенсії: що ще придумала влада

поділитись
Зміни торкнуться насамперед людей, які мають великий стаж

Кабмін хоче перерахувати пенсії тим, котрі багато працювали, але мало заробляли. Перерахунок здійснюватиметься таким чином, щоб збільшити роль стажу.

З 2018 року коефіцієнт стажу становить 1, хоча до цього він був на рівні 1,35. Це призвело до того, що українці з маленькими зарплатами і великою кількістю стажу не можуть сподіватися на гідні пенсії.

У підсумку приблизно 3 млн українців отримали до пенсії мінімальні надбавки. Українці, які працюють зараз і отримують зарплату нижче середньої, також не зможуть в майбутньому розраховувати на високі пенсії, незважаючи на велику кількість стажу.

У Міністерстві соціальної політики повідомили, що перерахують пенсії для громадян з низькими зарплатами. Про це пише Рoliteka.

У відомстві не мають наміру змінювати чинну формулу, однак можуть створити механізм компенсації для "бідних" пенсіонерів з великим стажем.

Як саме перерахують пенсії таким українцям, в уряді наразі не визначилися. Є пропозиція підняти розмір надбавки за понаднормовий стаж (на даний момент це всього плюс 1% до пенсії за кожен додатковий рік). Також існує варіант встановити більш високі гарантії мінімального розміру пенсії для тих, хто виконав вимоги щодо стажу.

Дивіться: Чи довіряти недержавним пенсійним фондам

Нагадаємо, після пенсійної реформи багато українців ризикують залишитися без пенсії. Уже в нинішньому році кожен 20-й громадянин України пенсійного віку не буде отримувати законну пенсію через нестачу трудового стажу.

У Пенсійному фонді прогнозують, що через десять років 45% 60-річних українців не зможуть отримати пенсію, оскільки у них не буде необхідного трудового стажу в 35 років.

Це означає, що дана категорія громадян зможе розраховувати на вихід на пенсію тільки в 63 або 65 років.

Як зазначає співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко, зараз в Україні фактично запроваджено так званий "гнучкий коридор пенсійного віку".

Якщо на даний момент мінімальний стаж для виходу на пенсію становить 15 років, то з часом ця планка значно збільшиться. У 2019 буде потрібно вже 26 років стажу, щоб вийти на пенсію в 60-річному віці.

Нагадаємо також, що українцям слід готуватися до чергового підвищення тарифів на комунальні послуги.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українців чекає чергове збільшення тарифу на електроенергію

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
пенсійний вік, пенсія, зміни, пенсійний стаж
Група експертів не зважилася оскаржити позицію України
0
0
02:45 21.07.2018
Правоохоронці припускають, що чоловік прив'язав себе до стовпа з власної ініціативи
0
0
02:23 21.07.2018
До вибору лікаря, котрий займатиметься обстеженням, потрібно підходити дуже серйозно
0
0
01:50 21.07.2018
В Україні вперше з'явилася своя термобарична зброя, яка здатна знищувати ворога навіть в укритті
0
0
00:55 21.07.2018
І чомусь до окупації всі ці "заходи" не були потрібні
0
0
23:49 20.07.2018