Польща розпалила конфлікт навколо історичних питань України, тим самим поставивши дві країни на поріг війни.

У цьому впевнений історик і журналіст Вахтанг Кіпіані. "Довгий час при владі в Польщі були послідовники" пана редактора "- засновника легендарного паризького журналу Kultura Єжи Гедройца. Того самого, який сформулював страшно немодно і непатріотичну річ: мовляв, Польща стане воістину вільної, коли Львів знову буде українським, а Вільнюс - литовським ", - написав історик в матеріалі для "Нового часу".

Він вважає, що у будь-яку війну є привід. Так було і в даному випадку.

"Використавши традиційну з часів ПНР страшилку Бандери, варшавська влада почали висувати абсурдні вимоги щодо перегляду української політики пам'яті. Головним об'єктом атаки став історик і політик Володимир В'ятрович, який очолює Український інститут національної пам'яті, створений, до речі, за образом і подобою польського Instytut Pamięci Narodowej . Були навіть придумані терміни "бандерізм" і "бандеризація" - жупели, які легко лягли на стереотипи минулого ", - пише Кіпіані.

Популярні новини зараз

Рідка каша, а зверху плаває шматок помідорини: показали реальне меню у військових їдальнях

Українці довідалися, чому "Холостяк" Заливако вибрав Анну Богдан, а не "Зайку": "С*ксуальні іграшки, ланцюги"

Олена Кравець з головною зіркою "Кварталу" переграла Роксолану - Туреччино, зустрічай

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Однак в Україні, впевнений історик, Бандера в українському політикумі зовсім не популярний.

"І найсмішніше, що більшість статуй і бюстів одіозного Бандери встановили в Україні за часів президентства Януковича. Згадайте, чи робили польські політики, чиновники і дипломати з цього проблему? А якщо ні, то чому роблять зараз? Польської правиці не подобається, що ми тепер самі вирішуємо, хто для нас герой, а хто ворог. Українці з величезними труднощами повертають собі суб'єктність - і всередині країни як громадяни, і в стосунках з сусідами як держава. Війна на історичному фронті, розв'язана варшавськими політиками, небезпечна і бесс исленна. Є речі, які не обговорюються. Ми не маємо права забути подвиг тих, хто воював за свободу. Як не зраджують славу своїх героїв самі поляки ", - резюмував Кіпіані.

Чому поляки причепилися до Бандери

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що нові правила працевлаштування іноземців у Польщі дадуть українцям більше захисту.