В україномовній Вікіпедії значно зросла кількість статей. Цей показник сягнув цифри у 700 тисяч.

Про це повідомили у громадському об'єднанні "Вікіпедія Україна". Ювілейною стала стаття під назвою "Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу 1987, чоловіки, одиночний розряд".

"На тринадцятому році існування, 4 червня 2017 україномовна Вікіпедія перетнула позначку у сімсот тисяч статей", – розповіли представники громадського об'єднання.

Створив статтю Олександр Тагаєв. З 2014 року він вніс понад 25 тисяч змін і створив близько 2,5 тисяч дописів й доповнив ще майже 100. Сам автор розповів, що його спонукало до волонтерської роботи прагнення збільшити обсяг україномовного контенту в мережі.

"Я намагаюся протидіяти подальшій русифікації, яка є "м'яким" способом поглинання України Росією. Я почав писати, коли зрозумів, що русифікація продовжується і номінальний статус державної мови та ніби викладання середньої освіти її не припинили, а лише сповільнили. Зупинити це може тільки альтернатива російськомовного контенту у вигляді україномовного. Це не можуть зробити маленькі сайти, але під силу такий великий колективній роботі як Вікіпедія", - заявив Тагаєв.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Вакциновані і хитрі українці почали заробляти на невакцинованих

Андре Тан одягнув Катю Осадчу у вузькі сукні, від вагітного животика жодного сліду: "Спадщина предків"

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Показати ще

Українська Вікіпедія є найбільшою в історії україномовною енциклопедією. За загальною кількістю статей вона посідає 16 місце серед всіх розділів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, відоме британське видання Daily Mail втратило свій авторитет. Вікіпедія заборонили використовувати для наповнення інформацію з нього.