З 88 бронетранспортерів БТР-4, які Міноборони продало в Ірак, завелося тільки 56 машин.

Про це йдеться в листі екс-керівника компанії "Укрспецекспорт" Коваленко в "Укроборонпром", передає DT.UA. Про стан техніки стало відомо після візиту інспекційної групи держпідприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. А. Морозова" (ДП ХКБМ).

"З 88 бронетранспортерів БТР-4, поставлених до Іраку і перевірених харківськими фахівцями, завести вдалося тільки 56. Причому 33 з 56 запустили тільки за допомогою пересувних майстерень технічного обслуговування. З 56 заведених машин рушити з місця змогли тільки 34", - йдеться в документі .

На десяти машинах не було стартерів, несправними виявилися 4 приціли, 8 панорамних приладів, 10 блоків системи управління.

Крім того, поламані 6 встановлених на бронетранспортери гармат, 8 кулеметів і 11 автоматичних станкових гранатометів. Повністю зламані АКБ. На багатьох машинах фахівці знайшли тріщини. Також в документі зазначено, що іракці самі закупили і встановили китайські АКБ.

Популярні новини зараз

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Показати ще

БТР поставили в Ірак за контрактом між дочірнім підприємством "Укрспецекспорту" - ДП "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" і Міноборони Іраку в 2009 році. За договором Україна продасть Іраку 420 машин з бойовими модулями "Парус". Загальна сума контракту становить 457,5 млн доларів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українські десантники найближчим часом отримають цілу партію бойових танків Т-80.