Українські вчені працюють над унікальним проектом, який допоможе зберегти зернові від морозу і посухи, а людей від раку шкіри. З Антарктиди вчені привезли рослина, яку вже охрестили "супергероєм". Щучник не гине навіть при мінусовій температурі, а ультрафіолетове випромінювання витримує в дозах, які людську шкіру перетворили б на попіл.

Про те, що вчені вивчають рослинність континенту, знімальна група одного з телеканалів з'ясувала під час експедиції в Антарктиду. Для дослідів вченим необхідно багато біоматеріалу, але вивозити з Антарктиди все суворо заборонено. Навіть на звичайний камінчик від скелі потрібна купа дозволів. А ті поодинокі травинки, які світові вчені забирали з собою, або швидко гинули, або дуже повільно розмножувалися. А значить, матеріалу для дослідів не вистачало. Українські дослідники першими в світі вирішили цю проблему.

Зараз українські фахівці активно розшифровують геном щучника. Коли все детально вивчать, зможуть сказати, як селекціонерам вивести нові сорти, наприклад, озимих, які легко переживуть і засуху і постійні перепади температур. А ще врятувати людей від меланоми – раку шкіри.

Популярні новини зараз

У постільній сцені з дружиною Харламова Асмус помітили дивну деталь: "Закриває її інтимні частини"

Скинув десяток років: Зеленський змінився до невпізнаваності лише за одну ніч

Чоловік Камалії розмріявся про друге весілля: "Вже з іншою"

Потужний землетрус накриє Україну: які області під загрозою

Показати ще

Як кажуть вчені, щучник – унікальна рослина, яка допомагає відстежити зміну клімату оперативніше, ніж всі спостереження метеорологів. Він швидко вимирає перед настанням сильних і затяжних холодів, і стрімко розростається перед теплим періодом. Ці властивості в майбутньому допоможуть краще адаптувати сільське господарство до кліматичних змін.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна група вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско провела серію досліджень, у результаті яких змогла створити генетично модифікований вірус, здатний знищувати ракові клітини і метастази.

Дослідники з'ясували, що онколитический вірус Pexa-Vec обмежує ріст кровоносних судин, які живлять злоякісну пухлину, знижуючи її зростання.

При цьому препарат можна вводити внутрішньовенно, а не безпосередньо в тіло пухлини, як інші онколітичні віруси.