Запобігти анексії Криму в 2014 році було можливо. Однак для цього довелося б "покласти" половину населення півострова.

Таку думку в інтерв'ю в ефірі програми "Гордон" висловив генерал Олександр Кузьмук, який займав крісло міністра оборони України з 1996 по 2001 і з 2004 по 2005 роки.

На думку військового, від збройного протистояння найбільше страждають не професійні бійці, а мирні жителі, які опиняються під перехресним вогнем. І Україна була не готова йти на такі жертви.

"Війна далека від уособлення слави. Це - організоване вбивство, жорстокість, грабіж і насильство, від якого насамперед страждають люди похилого віку, жінки і діти... Щоб викинути "зелених чоловічків", потрібно було покласти половину населення Криму. Військові на це не здатні", - заявив Кузьмук.

Водночас, керівництво Міністерства оборони і Збройних сил України не догледіло той факт, що у кримських військових частинах служили переважно мешканці півострова. По суті, у президента РФ Володимира Путіна були свої люди в Криму задовго до того, як він привів у дію план з його анексії.

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

"Там війська на 80% були укомплектовані кримчанами. І це, звичайно, зіграло свою роль. Але ж окупація Криму почалася не в лютому і не в січні, а за кілька років до фактичних обставин. Подивіться, причесали всю СБУ, всю міліцію, зробили філію Єнакієвого повністю. Яка інформація могла звідти йти? І від кого? Причесали й військові частини. Ми не скоро всю правду дізнаємося", - підкреслив генерал.

За словами Кузьмука, російське керівництво провело "дуже тонку спецоперацію" на півострові, вселивши не тільки кримчанам, а й українським військовослужбовцям думку, що "Україна їх кинула".

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", окупанти влаштували цирк на в'їзді у Крим.