В Україні останнім часом стало дуже важко відрізнити справжніх волонтерів від аферистів. Все тому, що любителі легких грошей активно використовують хвилю масового патріотизму, який захопив державу з часів Революції Гідності. Як діють шахраї та чи існують способи не стати їх жертвою?

Кому не варто довіряти?

По-перше, вас повинно змусити засумніватися у чесності людини, якщо говорить вона "на одному диханні". Фрази постійно повторюються і апелює не до фактів, а тисне на емоції: приміром, "гроші на передову потрібні негайно, треба зібрати ще 100 тисяч гривень".

Запам'ятайте, реальні волонтери так ніколи не роблять і тим паче ні до чого людей не примушують. Про навалу аферистів свого часу розповідав і відомий український гуморист Сергій Притула. Він сам від початку війни на Донбасі допомагав армії, тому неодноразово ставав свідком таких ситуацій.

До речі, на його прикладі дуже легко помітити різницю. Шоумен ніколи не просить давати грошей. Він просто збирає свідчення у бійців, що їм потрібно терміново. Не продукти чи якісь інші формальні речі, а форма або тепловізори. Тоді як аферисти діють інакше.

Починаючи з 2015 року помічаємо справжню атаку так званих "скриничників" – ви могли їх бачити на станціях та у вагонах метро, маршрутках, потягах, біля вокзалу, або просто у парку. Офіційні волонтерські фонди в свою чергу керуються тільки законодавством, тобто несуть відповідальність за свої дії та збір коштів. А от незрозумілі особи із прозорими боксами для грошей навряд чи можуть справді комусь допомагати.

Готівка у них відкрита, що вже вважається порушенням і маніпуляцією. Не варто забувати й про інший важливий фактор: кожен волонтер, який збирає гроші на вулиці, зобов'язаний мати при собі певний пакет документів, а  на його чесне, законне оформлення піде чимало часу і, що головне, грошей.

Крім того, ви повинні чітко розуміти, куди йдуть ваші гроші. З одного боку, нам люди говорили: а що вирішать мої дві гривні, а з іншого – чи готові ви підтримувати організоване злочинне угруповання, нібито "відкупившись" від власної совісті.

З аферистами боротися законодавчо занадто складно. Тому краще просто їх не заохочувати: якщо почнете вимагати документів та звітів, а інші з часом робитимуть так само, шахраї просто заберуться зі звичної "точки". І перейдуть на іншу, поки хтось їх не викриє.

Дивіться: "Не кидайте грошей у скриньки шахраям"– волонтери

Нагадаємо, мільярдер і один із засновників технологічної компанії Broadcom Генрі Ніколас III був затриманий правоохоронними органами.

Як повідомляв Знай.ua, українці страждають від нової афери одного з найбільших мобільних операторів країни.

Також Знай.ua писав, знайдено 5 простих способів розпізнати шахрая.