В Україні посилили перевірки фактичного проживання переселенців з так званих "ЛНР" і "ДНР", після чого скоротять виплати 370 тисячам пенсіонерів. Про це в ефірі "Радіо Свобода" повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Міністр зазначив, що за останній рік кількість переселенців з так назывемых "ДНР" і "ЛНР", отримують українські пенсії, збільшилася на 80 тисяч. Всього виплати отримують 570 тисяч переселенців.

"З цих 570 тисяч допомогу для покриття витрат на проживання як внутрішньо переміщені особи отримують не більше 200 тисяч. Тому ви можете зрозуміти співвідношення між тими, хто постійно проживає тут, і тими, хто весь час їздить з непідконтрольною на контрольовану територію", – розповів Андрій Рева.

Популярні новини зараз
У Лукашенка відкрито погрожують Україні війною, готові заступитися за приниженого путiна США вдарять по росії у відповідь на застосування ядерної зброї: Зеленський заочно "поховав" диктатора Українці масово скаржаться на затримку пенсій: ПФУ намагається пояснити ситуацію Новий циклон переверне з ніг на голову погоду в Україні: яким прогнозом здивували синоптики на 5 жовтня
Показати ще

В Пенсіоном фонді та міграційній службі перевірять фактичне місце проживання переселенців, якщо воно не відповідає офіційному, то пенсію припинять виплачувати вже з наступного місяця. Також виплати можуть припинити за перебування на окупованих путінськими бойовиками територіях строком більше 60 днів. Пенсій можуть позбутися 370 тисяч переселенців.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", більше 7 млн українців працюють за кордоном, і це неофіційна статистика.

Щоб врегулювати відносини трудових мігрантів, громадський союз "Міжнародно-інтеграційний центр" та "Асоціація платників податків України" підписали меморандум про співпрацю.

"Ми будемо ініціювати процеси щодо прийняття нових законодавчих актів, для того, щоб допомагати українцям легітимно перебувати закордоном і легітимно працювати. З іншого боку ми повинні докласти зусиль для того, щоб поліпшити бізнес-клімат в Україні", — заявив президент "Асоціації платників податків України" Григол Катамадзе.

Нагадаємо, в 2019 році пенсійна реформа запропонує чергові нововведення. Пенсії будуть індексуватися за особливою методикою.

Ця методика передбачає збільшення розмірів пенсій на 50% від рівня інфляції, зафіксованої у попередньому році, і на 50% — від показника зростання середньої зарплати в тому ж році.