Інтернет облетіли фотографії ростовчанок, що прикривають наготу плакатом зі словами "Обібрали до трусів". Акція стала відповіддю на відмову мера міста Ростова-на-Дону дозволити мітинг проти підвищення пенсійного віку. Виявилося, що роздяглися до гола місцеві активістки Анастасія Шевченко та Марія Кривенко.

Марія Кривенко – заступник голови регіонального відділення партії "Яблуко". Нещодавно при їх активній участі в регіоні створено нове громадське об'єднання – "Демократична коаліція Дону". Анастасія Шевченко – член федеральної ради "Відкритої Росії", керівник регіонального відділення партії "Громадянська ініціатива". З ними поспілкувалася редакція одного з російських ЗМІ.

– Чиєю ідеєю було влаштувати такі пікети?

– Ми разом з Машею ходили подавати заявку в мерію на проведення мітингу 6 липня, нам відмовили без надання альтернативного майданчика. Зараз у місті йде чемпіонат світу з футболу, тому є одне місце, де можна проводити масові заходи – на околиці, але навіть воно виявилося зайнятим з 7 ранку до 17.00.

Популярні новини зараз

Оля Цибульська наважилася на несподіване разом із красунею в купальнику: "Добре, що не чути звук"

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Рідкісну праворульну "Волгу" від ГАЗ-21 відшукали за кордоном: справжня "чорна блискавка"

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Ми зібралися, щоб вирішити, що робити. Думка була така: нас дійсно обібрали до трусів і не дають висловити свою думку. Від цієї фрази – "обібрали до трусів" – і народилася акція.

– На фото складно дізнатися місце, в якому проходила акція...

– І добре, тому що правоохоронні органи виявляють до нас пильну увагу. Тут важливо не місце: ми хотіли привернути увагу до того, що драконівські ініціативи уряду обкрадають народ. Люди ж розуміють, що коли відразу відбувається зростання ПДВ, комунальних платежів, державного мита, а ще й пенсійна реформа – це неминуче позначиться на цінах. Тема хвилює абсолютно кожного, навіть держслужбовців, навіть працівників правоохоронних органів.

– Вас бачили люди – як вони реагували?

– Цілком позитивно реагували. Мені, наприклад, чоловік-велосипедист запропонував разом потримати плакат.

– Акція пройшла без наслідків для вас?

– Дзвонили з поліції, питали, які акції ми ще плануємо проводити в червні. Можуть і постфактум покарати.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua" у суботу, 30 червня в Ростові-на-Дону РФ дівчата влаштували оголену акцію протесту. Вони вийшли на вулиці міста з плакатами "Обібрали до трусів", протестуючи проти підвищення в країні пенсійного віку.