Це одине з найбільш важливих і шанованих свят серед християн всього світу. Традиційно воно святкується 28 серпня. В честь Марії, яка, за біблійними канонами саме в цей день перенеслася на небеса до Ісуса.

Успіння Пресвятої Богородиці 2017: історія свята

За Біблією, після смерті Ісуса Христа Марія перебувала у його труни практично постійно. Вона невтомно молила про те, щоб її забрали на небеса до сина. Через деякий час до неї з'явився архангел Гавриїл і сказав, що вона скоро помре. Дізнавшись це, Марія вирішила, що вона повинна попрощатися учнями Ісуса Христа. В цей же день, Святий Дух, дізнавшись про її бажання, зібрав апостолів біля її ложа, де вона і померла. Один з учнів не встиг попрощатися з Марією і прийшов тільки через три дні. Тому апостолам довелося відсунути величезний камінь, що закривав могилу Марії. Але коли вони зробили це, вони не побачили її. Вважається, що вона не померла, а просто перенеслася на небеса. Тому свято і називається Успіння, бо її тіло, разом з духом не було віддане землі, а все ще живе на небесах.

Традиції свята Успіння Пресвятої Богородиці

Цей день прийнято проводити зі своєю родиною, особливо з матір'ю. Вся родина повинна зібратися за пишним столом і святкувати.

Популярні новини зараз

Стосунки з "Холостяком" Мельником і зізнання за сценарієм: Юлія "Зайка" розкрила шанувальникам правду

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Олександр Усик повернувся на 30 років тому і показав красуню-дружину: "Жінкам подобаються ці вуса"

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Показати ще

Прийнято молитися Святій Богородиці, вважається, що вона допоможе з усіма вашими проблемами.

Давайте згадаємо коли саме свято – 28 серпня. В цей час вже майже всі урожай зібраний. І вважалося, що його дала людям Пресвята Богородиця, тому була традиція приносити стіг сіна додому, наряджати його сукнею і так святкували завершення жнив.

На врожаї все не закінчувалося. З нього було прийнято пекти хліб і відривати кожному з родини по шматочку. Залишки хліба потрібно було покласти біля ікони Богородиці. Тоді він ставав цілющим і міг вилікувати від усіх хвороб.

Успіння Пресвятої Богородиці: прикмети

За традицією це свято означало початок Бабиного літа, яке тривало до 11 вересня. За різними ознаками можна було зрозуміти яка погода буде в друге Бабине літо, яке починалося 14 вересня і закінчувався майже в кінці місяця – 28 вересня.

Якщо протягом тижня після свята будуть заморозки грунтів, то вважалося, що зима довго не наступить, а осінь буде дуже довгою.

Ще, наприклад таке: яка погода буде 28 серпня, така ж залишиться і на весь наступний місяць.

В цей день у господинь було прийнято консервувати огірки та капусту.

Що не можна робити у Успіння Пресвятої Богородиці

Не можна брати в руки різні колючі і ріжучі предмети. Ну і як ми вже говорили, різати хліб.

Вважається, що в цей день природа плаче росою із-за смерті Матері Божої, тому ходити босим по ній не можна, бо сильно занедужаєшь.

Взуття на вас повинне бути зручним. Якщо воно буде приносити вам дискомфорт, то весь наступний рік у вас будуть проблеми і складності.

І якщо в цей день вас хтось попросить про допомогу, потрібно неодмінно погодитися. Працювати не те що можна, а треба.