Хакерський вірус Petya.A інфікував операційні системи після відкриття шкідливих додатків, які маскувались під файли Word, PDF. Всі їх надсилали користувачам на електронні адреси комерційних та державних структур, але прогнози щодо атаки поки невтішні.

Про це повідомили в прес-центрі СБУ. В спецслужбі оприлюднили рекомендації, які дозволять захистити комп’ютери від вірусу-вимагача. Але вже зашифровані дані на сьогоднішній день не вдасться розшифрувати.

"Атака, основною метою якої було розповсюдження шифрувальника файлів Petya.A використовувала мережеву вразливість MS17-010, у результаті експлуатації якої на інфіковану машину встановлювався набір скриптів, використовуваних зловмисниками для запуску згаданого шифрувальника файлів", - розповіли у СБУ шлях інфікування.

Вірус вражав комп'ютери під управлінням ОС Microsoft Windows й шифрував всі дані користувачів. Після "зараження" на екрані монітора з'являлось повідомлення з пропозицією заплатити 300 доларів, що надасть доступ до ключа дешифрування.

Співробітники спецслужби рекомендують за найменшої підозри про інфікування не перезавантажувати та не вимикати комп'ютер. Потрібно зберегти всі важливі файли, на окремий носій, не підключений до ПК.

Популярні новини зараз

Коли і навіщо українці знову переведуть годинник на "зимовий" час: західні регіони можуть постраждати

Slavia відверто зізналася, що відчуває до Дзідзьо після розлучення: "Михайлові не дуже сподобалося"

Українцям у "червоній зоні" дадуть вдвічі більше води та електроенергії

Кейт Міддлтон змінила зачіску і приміряла вбрання нареченої: найкращий образ з часів весілля з принцом Вільямом

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в державній компанії "Укрпошта" розповіли про перші перемоги у боротьбі з хакерською атакою.