Позафракційний народний депутат Андрій Денисенко має намір внести у Верховну Раду проект змін до Конституції за перейменування Дніпропетровській області на Січеславську. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, він вже зібрав достатню кількість підписів своїх колег під даним проектом і планує зареєструвати його в парламенті після Великодня.

Повідомляється, що вибір припав саме на цю назву тому, що в цих краях було цілих п'ять Січей у часи козацтва.

"Маю на руках 150 підписів народних депутатів під проектом змін до Конституції України – за перейменування Дніпропетровської області на Січеславску. Переконаний, що спільними зусиллями громадськості, вчених і діячів культури, які ініціювали цей процес, і народних депутатів, край п'яти Січей, нарешті, отримає гідну назву, позбавиться від клейма прізвища одного з організаторів Голодомору. Серце козацького краю поверне собі ім'я, дароване предками, в той час, коли прославлений дух Січі після трьох сотень років російського полону знову буяє степом і ярами над Дніпром", – написав Денисенко.

Популярні новини зараз
Земфіра підірвалася на міні у Донецьку В Україні подорожчала комуналка: за що доведеться платити більше Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва Яна Соломко з шоу "Холостяк" розважила росіян та бурятів, на події у Бучі начхати: "Там непогано годують"
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", в січні на офіційному інтернет-представництві президента України була зареєстрована петиція про перейменування Дніпропетровській області на Сичеславскую.

За словами правозахисника Дмитра Реви, до вибору назви підійшли серйозно, вивчали архіви і радилися з науковцями. Тому вирішили повернути краю колишню козацьку славу.

Нагадаємо, 8 лютого народні депутати Київської ради в ході пленарного засідання підтримали перейменування станції і лінії метрополітену. Про це повідомила прес-служба Київської міської ради.

Згідно з інформацією, станція метро "Петрівка" отримала нову назву "Почайна" відповідно до однойменної назви річки.

Крім цього, Куренівсько-Червоноармійська лінія столичної підземки перейменована в Оболонсько-Теремківську.

Попередня назва відображала тільки початковий проект лінії, а зараз вона не проходить через місцевість Куренівку.