Мінздрав оголосив про початок вакцинації дорослих, які знаходяться в групі ризику захворюваності на кір. Не так давно були прийняті зміни в нормативні документи, які передбачають можливість безкоштовної імунізації вакцинами, закупленими на бюджетні кошти, дорослим в групах підвищеного ризику ззахворювання на кір.

Рішення про необхідність вакцинації деяких груп дорослих було прийнято у зв'язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Прес-служба України підтвердила, що з початку 2018 року на всіх хворих небезпечною хворобою – 40% дорослих.

Найчастіше мова йде про масове захворювання в групах, які з різних причин проживають у спільному просторі. Зокрема, це військові, бійці АТО, студенти. Крім них також у групі ризику знаходяться медики і педагоги.

На даний момент Міністерством охорони здоров'я було замовлено вже 392 тисячі доз вакцин додатково для профілактики кору.

Популярні новини зараз

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Податкова та ПФУ змінили порядок виплат пенсій: це обов'язково врахують при нарахуванні

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

"Найближчим часом буде прийнятий порядок проведення імунізації дорослим і визначені групи, в яких будуть вакцинувати безкоштовно, про що Міністерство охорони здоров'я проінформує окремо", - наголошується в повідомленні.

Згідно з нинішнім законодавством вакцини КПК на національному рівні за бюджетні кошти закуповуються лише для імунізації дітей. Вакцинація дорослих – вимушена міра як реакція на спалах смертельно небезпечного захворювання.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" не встигли українці видихнути після численних спалахів смертельного захворювання, як воно знову прокинулося і початок атакувати: за минулий тиждень, період з 21 по 27 травня, в Україні зафіксували 1334 випадки захворювання на кір.

Про це йдеться в повідомленні прес-центру Міністерства охорони здоров'я.

"За оперативними даними Центру громадського здоров'я Моз України, за 21-ю тиждень 2018 року на кір захворіли 1334 людини - 522 дорослих і 812 дітей. Зупинити спалах може тільки посилена імунізація", - пишуть представники відомства.