Польські аналітики відзначили посилення "партії миру" в Києві, - пише блогер Олексій Куракін.

"Днями польський" Варшавський інститут "виступив з публікацією, в якій проаналізував, як обмін полоненими, який триває зараз на Донбасі, впливає на перспективи подальшої реалізації "Мінських угод", - розповів блогер.

На думку блогера, польські експерти змогли побачити багато, що вважали за краще "не помітити" їх українські колеги. "Експерти чітко вказують на величезне значення проведеного обміну полоненими для подальшого розвитку" Мінського процесу "- пояснює Куракін.

В першу чергу, пише Куракін, "вони чітко вказують на величезне значення проведеного обміну полоненими для подальшого розвитку" Мінського процесу", справедливо вбачаючи спроби перезавантаження "мирного плану ".

Куракін звертає увагу, що "Варшавський інститут" підкреслив роль Віктора Медведчука в організації успішного обміну полоненими як основного переговірника між Києвом і Москвою.

Популярні новини зараз
Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни
Показати ще

"По-друге, оскільки обміном полоненими курирував спецпредставник України з гуманітарних питань В. Медведчук," Варшавський інститут "особливо підкреслив роль основного переговірника між Києвом і Москвою, діяльність якого, власне, і зробила можливим обмін.
Не дивно, що політична вага цього українського політика продовжує зростати - журнал "Новий час" прямо назвав його ключовим переговірником між Москвою і Києвом, журнал "Кореспондент" включив в топ-10 найвпливовіших людей України. Тому логічно, що зростання його політичного впливу тепер відзначають і в Варшаві ", - підкреслює Олексій Куракін.

"По-третє, польські фахівці вказують на обмін полоненими як на явний гуманітарний успіх. Мається на увазі те, що обмін переводить абстрактні політичні домовленості в площину вирішення конкретних проблем конкретних людей. Тобто," Мінські угоди "набувають важливого значення для громадян України, а не тільки політиків ", - акцентує блогер.

Нарешті, на думку Олексія Куракіна, "Варшавський інститут" побачив посилення позицій "партії миру", яка протистоїть "партії війни". "Нарешті, по-четверте - вони побачили в успішному продовженні обмілити підстави для посилення" партії миру "в Києві, яка опонує "партії війни" в питаннях припинення бойових дій на сході країни", - резюмував Куракін.
Блогер переконаний, що досягнення миру на Донбасі вимагає непростих рішень. "Але єдність країни, стабільність і перспектива розвитку коштує багато чого", - аргументує Куракін.

Як аргумент Куракін проводить історичну паралель - "Аландський кризи" 1920-х років ХХ століття, який поставив на грань існування молодого в ті часи держави Фінляндія. "Рішення було знайдено компромісне - Аландські острови отримали особливий статус, а також гарантії мовних прав місцевого шведського населення. В результаті Фінляндія - одна з найуспішніших країн світу, а досягнутий майже сто років тому компроміс не тільки не послабила, але, навпаки, посилив держава ", - пояснює Олексій Куракін.

Як повідомляв портал "Знай.ua", блогер Гліб Ляшенко розповів, як віконуються Мінські угоди в Україні.