Телефонні аферисти вигадали безліч способів, аби видурювати у громадян гроші.

Часто вони тиснуть на жалість (повідомлення про хворобу родича, який потрапив у біду чи навіть його смерть або прохання про добродійну допомогу), пропонують вам збільшити кредитний ліміт на банківській карті тощо. Налякати жертву та виманити у неї якнайбільше грошей – основна мета телефонних шахраїв.

Граючи на людських почуттях, шахраям вдається витягти з кишень потерпілих чималі суми. Безбожні шахраї будь-яким способом намагаютьсязаволодіти вашими грішми.

Головне управління Нацполіції у Львівській області повідомило, що останнім часом на Львівщині справді активізувались мобільні та інтернет-шахраї.

Популярні новини зараз
Ціна на гречку може сильно змінитися вже найближчим часом: міністр агрополітики пояснив, що відбувається Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада" Популярна крупа встановила новий ціновий рекорд: дозволити собі зможе не кожен
Показати ще

"Вам телефонують, називають вас по імені, і відповідно вам здається, що цій людині можна довіряти. Адже думаєте, якщо знає моє ім’я, то це або знайомий, або якась офіційна структура на кшталт поліції, СБУ, банку тощо. Насправді ж сьогодні існує безліч способів дізнатись ваше ім’я, в тому числі за допомогою спеціальних програм, які це визначають. І для цього не потрібно мати доступу до якихось баз даних тощо", – розповів Олексій Ступицький, заступник начальника відділу розкриття злочинів проти власності ГУ НП у Львівській області.

Популярні сьогодні також й інтернет-шахрайства:

"Більшість таких аферистів – це ув’язнені, які мають достатньо часу для подібних справ. І вони насправді видумують дуже заплутані схеми, які дають їм змогу заволодіти чужими коштами. Сприяє їм цьому інтернет, де сьогодні у відкритому доступі є основна інформація про людину. Зокрема, її адреса, місце роботи тощо. Після цього телефонують своїм майбутнім жертвам. До прикладу, представляються працівниками СБУ, банку тощо. Говорять, що зловмисники хотіли "зламати" ваш банківський рахунок, тому потрібен пароль від карти. Звичайно, це все брехня і не потрібно на таке вестися".

Знай.ua також нагадує, наївних українців масово обманюють зі здачею житла біля моря. У мережі часто можна знайти оголошення про недорогі будинки, кімнати біля пляжу і т. п. Бідолахи телефонують так званим "господарям", перераховують аванс, і на цьому казці кінець.

Також читайте статтю про телефонні шахрайства в Україні.