Наївних українців масово обманюють зі здачею житла біля моря. У мережі часто можна знайти оголошення про недорогі будинки, кімнати біля пляжу і т. п. Бідолахи телефонують так званим "господарям", перераховують аванс, і на цьому казці кінець.

Користувачці мережі описала ситуацію на одному з форумів так:

"Ситуація така - знайомі побачили оголошення про здачу котеджу в Скадовську, фото красиві, внесли передоплату 900 грн, а перед виїздом телефон господарів не відповідав. Попросили знайомих під'їхати за адресою подивитися, а такого навіть номера будинку на вулиці немає! Як зрозуміти, звідки взяті фото і взагалі, що робити?".

Популярні новини зараз
Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

За даними поліції області, тільки минулого тижня відразу чотири сім'ї із Запоріжжя, Нікополя, Кривого Рогу опинилися обдуреними таким же чином, при чому орудував один і той же негідник:

"Через інтернет-оголошення вони зв'язалися з господарем котеджу в селі Щасливцеве Генічеського району. Чоловік попросив передоплату. Люди перевели по 800-1700 грн. А коли приїхали, то побачили покинутий будинок. А телефон господаря вже виявився відключений. Точно так же постраждала і родина з Вінниці. Чоловік через інтернет забронював двокімнатний будиночок і перерахував власнику 700 грн завдатку. А коли вони приїхали, то виявили, що в будинку живе літня жінка. А на фото, яке їм відправляв псевдо господар, будинок був зовсім інший ", - прокоментував заступник начальника відділу комунікацій поліції Херсонській області Віталій Байдоров.

Тим часом, сім'я з Харкова Андрій і Оксана Беркович теж потрапили в біду:

"Ми вирішили в липні відпочити в Одесі. Знайшли оголошення, що здається відмінна квартира 100 кв. М. В центрі Одеси, недалеко від "Аркадії", в двох хвилинах ходьби від нічного клубу "Ібіца". Поруч кафе, ресторани, магазини, а також аквапарк і атракціони. Фото симпатичні. і ціна така - 500 грн за ніч. Нас це не насторожило, тим більше посередниця вислала свої копії паспорта. Ми тут же перерахували гроші за ніч і почали збирати валізи", - розповіла Оксана.

Сім'я вже написала заяву в поліцію, і продовжує стежити за шахрайкою в інтернеті.

"Вона дає подібні оголошення постійно, змінює телефони, але суть оголошень не змінюється", - говорить Оксана.

Ще одна шахрайка також здає квартири для відпочинку в центрі Одеси. Обіцяє білі халати, білосніжну постільну білизну, капці, чай, каву та інші дрібниці. Змінює телефони, а на Viber навіть використовує фото іншої реальної жінки.

Редакторка видання Turprofi Валерія Овсяник розповіла альтернативну історію, де навпроти, мешканець обдурив господиню мініготелю.

"Справа була в Затоці. Молодий хлопець зняв номер і втерся в довіру до керуючої. Допомагав по господарству, постійно сидів на сходах і рився в телефоні. Всі до нього звикли. Коли господиня поїхала в пологовий будинок забирати доньку, з'явилися нові мешканці. Він їх зустрів і попросив внести всю суму за проживання відразу. Коли гроші йому передали, він зібрав манатки і зник. Повертається керуюча, а мешканці кажуть - а ми всі гроші віддали вашому хлопчику. А його і слід уже прохолов. В результаті, господар вирахував цю суму з зарплати керуючої", - прокоментувала Овсяник.

У поліції пропонують негайно писати заяву, а юристи пишуть ось що:

"Ви можете перевірити фото квартири з пошуку в Google. Зазвичай шахраї не соромляться і крадуть фото з інтернету, з сайтів нерухомості. Ви можете виявити, звідки воно взято і коли. Також прогугліть телефон орендодавця, зазвичай телефони шахраїв люди викладають в інтернет, і ви побачите інформацію про нього. Адресу можна також подивитися по картах в інтернеті, якщо він вигаданий, то ви відразу це виявите ", - пояснив юрист Анатолій Шевчук.

Знай.ua нагадує, що українців тероризують шахраї новою схемою. Людям приходять повідомлення в соцмережах і месенджерах, де говориться, що вони стали переможцем в якійсь акції або їм нараховані гроші на покупку дорого призу.

Також діє вкрай небезпечна зграя злодіїв, які використовують дітей в своїх мерзенних цілях.