У своєму пості міністр охорони здоров'я зазначила:

"В Україні є поширена практика робити МРТ, коли пацієнт відчуває дискомфорт у спині. Це важлива процедура, однак часто вона не виправдана", - написала Супрун у себе в Facebook.


МРТ призначається безпосередньо, якщо у пацієнта є ознаки серйозної патології хребта або виражений неврологічний дефіцит, що складає близько 1-2% усіх випадків болю в спині. Для цього лікар в першу чергу повинен розуміти клінічну картину пацієнта, історію розвитку хвороби, а також визначити так звані "червоні прапорці" - симптоми наявності серйозної проблеми хребта.

Прикладом таких симптомів є порушення чутливості кінцівок, слабкість у м'язах, порушення функції тазових органів, поява болю вночі, підвищення температури і немотивована втрата ваги та ін.

В інших випадках (це 98-99% пацієнтів, що звертаються до лікаря з проблемою болю в спині) МРТ не призначається.

Популярні новини зараз
Батьківська субота 25 березня: що потрібно обов'язково зробити і коли буде наступна нагода згадати родичів Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста Жінка кілька років жила зі склянкою у сечовому міхурі: загралася під час інтиму, а потім думала, що інфекція Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення
Показати ще

Пацієнтам з такими скаргами даються прості рекомендації: збереження фізичної активності, при необхідності - нестероїдні протизапальні препарати, спеціальні вправи, масаж або мануальна терапія. Через 2-4 тижні призначається повторний огляд, і якщо є необхідність – дається напрям вже на МРТ.

"Знай.uа" нагадує, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що перші висновки експертів щодо причин отруєння дітей в Черкасах можна буде зробити вже 10 травня. Про це в. о. міністра заявила в Кабміні.


"Зразки і з повітря, і з землі не тільки біля школи, але й з двору школи, і там є військова частина поруч, так ми взяли грунт і від них подивитися. Ми також взяли воду – діти п'ють не з крану, а воду, яку завозять у школи, – так ми взяли цю воду", - пояснює в. о. міністра охорони здоров'я.