Тепер іноземці не з країн ЄС зможуть отримати посвідку на тимчасове перебування в Польщі в рамках перенесення у країну підприємства з іншої держави. Такий закон підписав президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє УНН.

Основною метою закону - спрощення процедур при видачі дозволів на тимчасове перебування іноземців у зв'язку з переносами свого підприємства. Максимальний період 3 роки для працівників, що займають керівні посади і фахівців, а також рік для працівників, що проходять стажування. Після цього зазначені особи повинні залишити ЄС, якщо не отримають дозвіл на перебування на іншій підставі, згідно євросоюзних або державним нормам.

Управління з питань іноземців з'ясувало, що ці зміни можуть торкнутися близько 200 тис. чоловік. Через це найближчим часом в Польщі може не вистачати робочої сили.

"Постійні поїздки на заробітки поляків після вступу Польщі в ЄС в 2004 році і динамічне збільшення працевлаштування та нестача робочої сили в деяких галузях національної економіки привели до великого інтересу з боку польських роботодавців до працівників за межами Польщі", - вказали в польському Міністерстві внутрішніх справ і адміністрації.

Також в законі спростили процедуру видачі дозволу на тимчасове перебування і працевлаштування і дозволу на постійне перебування для працівників, найнятих в галузі, "потрібної польській економіці".

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк в прозорій блузочці заговорила про багатих чоловіків: "Спасибі, я сама"

День прощання із загиблою учасницею "МастерШеф" Стелою Клименко: сліз не стримати

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

В університеті Михайла Поплавського присоромили абітурієнтку через гроші: "На більше не вистачило?"

Показати ще

Варто відзначити, що тепер іноземці, які хочуть отримати дозвіл на постійне перебування в Польщі зобов'язані знати польську мову мінімум на рівні B1. Ця вимога обійде дітей до 16 років і народжених у Польщі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", польський уряд затвердив проект закону про будівництво стіни на східному кордоні з Білоруссю і Україною.