Польський уряд офіційно затвердив проект закону про будівництво стіни на східному кордоні із Білоруссю і Україною.

Це підтвердив заступник міністра сільського господарства Польщі Рафал Романовський. Причиною виявилася кампанія боротьби з африканською чумою свиней (АЧС).

Зведуть загорожу уздовж автодоріг швидкого руху, а приблизна вартість робіт за 1 тисячу кілометрів складатиме до 130 мільйонів злотих (тобто більше 37 мільйонів доларів).

За перший період будівництва обслуговування коштуватиме до 190 мільйонів злотих (приблизно 54 мільйони доларів). Польща має намір завершити проект в період з 2018 по 2021 рік.

Для цього ухвалять додатковий спеціальний закон, яким регулюватимуться всі юридичні аспекти: зокрема, дозвіл на відстріл диких кабанів в межах території з охороною. Мисливці повинні отримати оплачувані відпустки не менше, ніж на шість днів.

За статистикою, в 2017 році у Польщі зафіксували 104 спалахи інфекції. В Україні африканська чума почала розповсюджуватися у 2014 році – 16 випадків, у 2015-му – 40. Минулого року ці показники виросли до 89-ти. Через це економіка понесла чималі втрати: свинину на експорт відмовилися приймати ціла низка країн.

Дивіться: як африканська чума свиней стала економічною зброєю в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася тривожна статистика масової міграції українців до Польщі.