Відносини Польщі та України ще більше погіршились. Причиною цього стала українська формулу примирення країн.

Про це повідомляє "Польське радіо". Україна виступила з пропозицією - "Варшава легалізує всі українські пам'ятники, Київ - всі польські пам'ятники". Діяч кресових середовищ ксьондз Тадеуш Ісакович-Залеський відкинув вищезгадану пропозицію.

"Це огидний шантаж, не гідний країни, яка має євросоюзні прагнення. Поховання жертв не повинно підлягати ніяким переговорам. Насправді, хоча ця країна вже двадцять п'ять років незалежна, її влада і надалі створює перешкоди в ексгумації та похованню жертв. Ухвалення вимог В'ятровича неможливе. Київ не може в цій справі висувати нам ніяких умов, не може диктувати, що нам робити, щоб натомість отримати настільки елементарну річ, як поховання жертв геноциду. А на польській землі всі ті, хто так чи інакше загинули - також і солдати Вермахту, Червоної армії чи УПА - поховані гідно", - висловив він свою позицію.

Протистояння Польщі та України з приводу певних історичних питань отримало назву "війна пам'ятників". Варіант вирішення цього конфлікту запропонував Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Польський сенатор звинуватив Україну в варварському поводженні в питаннях історичної пам'яті

Популярні новини зараз

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

"Тебе нема": Іван Дорн різко перейшов на українську і заговорив словами Святослава Вакарчука з "Океан Ельзи"

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Польщі вважають, що зовсім скоро Україна з близького друга може перетворитися на заклятого ворога.