Стали відомі подробиці трагічної смерті українця на митному переході "Шегині" у п’ятницю, 21 липня.

Як пишуть ЗМІ, померлим виявився 70-річний завідувач відділом комплексного аналізу і теорії потенціалу Інституту математики НАН України Юрій Зелінський, якого вважають одним з кращих математиків у світі.

Чоловік їхав на міжнародну математичну зустріч зі своїми колегами в Польщі, заплановану на суботу. За словами колег, він мав при собі лист, підписаний керівниками, ректорами, директором Інституту математики, в якому вони просили посприяти в безперешкодному пропуску через кордон.

На пункту "Шегині" в п’ятницю були чималі черги та спека. Зелінський, який ще не перетнув польський кордон, але вже був не на території України, підійшов до співробіниці пункту, показав їй лист і польською попросив пропустити його раніше. У свою чергу та сказала, що це її не стосується.

Вік, спека та хворе серце зіграли свою фатальну роль. Як тільки йому стало погано, прикордонники по обидва боки викликали швидку, причому польські медики приїхали через п’ять хвилин. Але врятувати життя вченому вони не змогли.

Популярні новини зараз

Міра Карпович з "Татусевих доньок" розповіла про відносини з "сестрами": "Пили, курили, було все..."

Дзідзьо вперше показав "батька" - аж за душу бере: "Дякую..."

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

"Холостяк" Заливако вперше побачить дівчат без тонни макіяжу: "Я офігів!"

Показати ще

У неділю математика поховали у Борисполі на Київщині. Рідні та колеги померлого і досі шоковані ставленням польських прикордонників до Зелінського.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс принизив українців, порівнюючи їх з поляками.