До початку осені залишилися лічені години, здавалося б, погода занадто різко змінюватися навряд чи буде, а ні: стихія приготує українцям справжні американськи гірки.

Співробітники Українського гідрометцентру розповіли, що серйозне зниження температури прийде вже в першій декаді вересня, а на екваторі місяці в десятках областей настануть заморозки.

"Заморозки в повітрі найбільш вірогідні в другій і третій декадах; в гірських районах, а також місцями в Чернігівській, Сумській, Черкаській та Кіровоградській областях вони можливі і в першій декаді. Середня місячна температура передбачається + 14-19 °, в гірських районах 11- 12 °, що на 1-2 ° вище середніх багаторічних значень. Місячна кількість опадів очікується 40-80 мм, в Карпатах місцями 105-115 мм, що в межах середніх багаторічних значень ", - йдеться в повідомленні метеорологів.

У п'ятницю, 31 серпня, на захід України повернутися дощі, але температура повітря підвищиться на пару градусів. У центрі, на півдні та сході країни буде по-літньому спекотно.

У суботу, 1 вересня, погода буде схожа з попереднім днем. Західну Україну поливатиме дощами, місцями з грозами, але все ще буде тепло. На півдні країни місцями до +33 градусів.

У неділю, 2 вересня, лише західна частина країни буде під хмарами, які принесуть можливі дощі. На решті території прогнозують безхмарну і по-літньому спекотну погоду.

У понеділок, 3 вересня, літо і зовсім відвоює України, вигнавши дощову погоду навіть з деяких західних регіонів. Дощитиме і одночасно тепло буде на Закарпатті, в Прикарпатті та на Буковині. На решті території сонячно і тепло. Навіть в центрі країни прогнозують до + 30-31 градуси, а на півдні до + 32-33 тепла.

Нагадаємо, стихія занурила десятки українських міст у темряву.

Як повідомляв Знай.uа, погода в останній тиждень літа здивує українців.

Також Знай.uа писав, українців попередили про божевілля стихії.