До кінця цього року в Україні створять новий орган – військову поліцію, аби посилити відповідальність солдатів за злочини.

Під час брифінгу це підтвердила помічниця міністра оборони України Тетяна Ричкова.

 "Ми не зможемо здійснити жодної реформи військової служби, поки не буде створена військова поліція. У всіх цивілізованих країнах, є подібний орган, і нам необхідно на них рівнятися " – пояснила вона.

Активно сприятиме появі такої структури за зразком НАТО і Канада – уряд країни готовий допомогти в реалізації проекту, можемо також розраховувати і на підтримку США.

Військова поліція (або "воєнпол") вже давно функціонує в різних куточках світу для дотримання порядку в Збройних силах та інших військових і воєнізованих формуваннях. Вважається самостійним органом, виконує військово-поліцейські функції.

В Україні таке реформування анонсували ще весною 2002 року – тоді видали наказ про початок формування структурних підрозділів Військової служби правопорядку (ВСП) у Збройних Силах України.

Чим займається військова поліція?

  • Запобігає, виявляє та припиняє злочини у Міноборони, ЗСУ та органах спеціального призначення
  • Проводить досудове розслідування кримінальних проступків, пов'язаних з проходженням військової служби
  • Виявляє причини та обставини правопорушень
  • Проводить оперативно-пошукову діяльність у межах своїх повноважень
  • Забезпечує виконання кримінального покарання стосовно військовослужбовців, які вироком суду засуджені до тримання у дисциплінарному батальйоні
  • Бере участь у припиненні протиправних дій цивільних осіб на територіях військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Міністерства оборони та Збройних Сил, військових містечок Міністерства оборони та Збройних Сил
  • Запобігає диверсійним проявам та злочинам терористичної спрямованості на території військових частин.

Дивіться: військова поліція за зразком НАТО

Як повідомляв портал "Знай.ua", найкращі спецнази світу розкрили секрети підготовки професіоналів. Мова йде про такі країни, як Ізраїль, Великобританія, США, Франція та інші.