Державне агентство водних ресурсів України оприлюднило дані моніторингу поверхневих вод у форматі відкритих даних, передає TEXTY.org.ua.

Публічна інформація в машиночитаному форматі з'явилася на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua. Дані оприлюднені 14 основними показниками з 445 пунктів збору води на річках всіх основних річкових басейнів України за останні п'ять років.

В Україні майже 80% населення одержує питну воду з поверхневих джерел, серед них майже 75% - з Дніпра.

"Саме тому громадянам важливо розуміти, яка якість поверхневих вод поблизу їх будинку, роботи або місць відпочинку. Ці дані також дозволять громадським активістам краще розуміти вплив промислових відходів на навколишнє середовище і контролювати дотримання законодавства в екологічній сфері", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Кому дістануться нові виплати у 6600 грн: куди звертатися Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року В Україні з'явився новий вид доплат для пенсіонерів: скільки отримають ті, кому ще немає 70
Показати ще

Дані про якість води - одні з найбільш цінних, але одночасно - і одні з найбільш закритих у світі. Згідно останньому випуску Global Open Data Index, тільки 15 країн в світі публікують ці дані у відкритому і машиночитанному форматі. Фінляндія робить це найбільш якісно - регулярно і в повному обсязі. Відтепер дані саме такої якості будуть доступні і в Україні.

Портал data.gov.ua - офіційний ресурс, який забезпечує доступ до публічної інформації у формі відкритих даних органів влади з можливістю подальшого використання. Зараз на сайті оприлюднено понад 41 тис. наборів даних від майже 3 тис. розпорядників інформації.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"у Києві на Осокорках невідомі розбили частину дамби, яка відділяє каналізаційну воду від Дніпра.

Зазначається, що захисної споруди скинули близько десятка бетонних плит. Місцеві рибалки впевнені, що таким чином зловмисники намагалися відкрити шлях для своїх човнів. Крім того, впав рівень води, тому рибалки також скаржаться, що риба зараз погано клює.

Станція очищає каналізаційні стоки Києва. Після очищення воду направляють по каналу до Дніпра, безпосередньо стоки в річку не скидають.