В Україні, щоб вирішити проблему автомобілів з європейської реєстрацією, будуть використовувати молдавський досвід.

"У середу, 21 березня, у нас відбудеться зустріч з активістами. Вони мали можливість ознайомитися з тим варіантом вирішення питання, які я їм запропонувала минулого разу. Я віддала на руки закон, який діє в Молдові і який надав можливість республіці Молдова вирішити цю проблему", - сказала глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі українського каналу.

Вона зазначила, що в Молдові потрібно сплатити акциз у розмірі 30% від діючої ставки акцизу, щоб уникнути проблем з законом. "Тобто вирішити питання з тією кількістю які є, але в подальшому - виключити таке використання Митного кодексу саме з такою метою для громадян України", - резюмувала Южаніна.

Після цього для власників авто будуть доступні нові можливості і нова відповідальність. У тому числі для митниці, яка контролюватиме подальше ввезення таких автомобілів.

Популярні новини зараз

Тато "в декреті": Віктор Павлік взяв на себе обов'язки Катерини Репяхової і ось що з цього вийшло

Тарас Тополя приголомшив зізнанням, українці переживають за Alyosha :"З приставкою "екс"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще

"Евробляхі" на дорогах

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в 2018 році продажі в Україні уживаних автомобілів виріс в порівнянні з минулим роком удвічі. За даними джерела, в лютому 2018 Українська водії придбали 6,166 тисячі автомобілів.

При цьому частка старих автомобілів на первинному ринку легкових автомобілів складає 52%. За даними асоціації, збільшення частки секонд-хенду на первинному ринку пояснюється, перш за все, останнім роком дії зниженого акцизу на імпорт легкових автомобілів, що були в експлуатації, і зниженням середньої ціни пропозиції, оскільки в цьому році пільга поширюється вже і на 8-річні авто .

Правила ввезення імпортного автомобіля на територію України змінилися: парламент вніс поправки в закон "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів".

Так, згідно з документом, оформлення транспортного засобу, привезеного з-за кордону, кілька спростилося. Згідно зі змінами, в ст. 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" слова "пропуск на митну територію України" замінено словами "митне оформлення".