На 93 році життя в США помер легендарний композитор Володимир Шаїнський. Як повідомляє Politeka, причиною було онкологічне захворювання. Творчість Шаїнського досі об'єднує людей, на його піснях виросло не одне покоління дітей на просторах колишнього СРСР. В пам'ять про цю велику людину ми вирішили написати цікаві факти про Володимира Шаїнського.

Цікаві факти про Володимира Шаїнського

Хоча багато людей говорили, що Шаїнський пише пісні для дітей, сам він так не вважав. "Ніякий я не дитячий композитор. Я не роблю в музиці відмінностей між піонером і пенсіонером", - пояснював він. І дійсно, навіть ті, хто перший раз чули цим пісні, будучи дітьми, вже в досить почесному віці. Володимир Шаїнський автор таких чудових пісень, як: "Разом весело крокувати по просторах, просторами...", "Антошка" , "Коли мої друзі зі мною", "По секрету всьому світу". І, звичайно, всіма улюблені мелодії з мультфільмів про Чебурашку і крокодила Гену.

Родом Шаїнський з Києва, наприкінці життя сильно журився з приводу розколу двох слов'янських народів. У Вітчизняну війну служив у полковому духовому оркестрі, виступав у військових частинах. А після війни три роки був скрипалем в оркестрі Леоніда Утьосова.

А коли Шаїнському було майже 60 років, він зустрів 17-річну Світлану. Вони прожили разом три десятиліття душа в душу. Згодом вона народила Володимиру доньку і після вони переїхали в США. Там Шаїнський лікувався від раку шлунка, але розвиток хвороби так і не зміг зупинити.

Популярні новини зараз

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Тіна Кароль у прозорій сукні зробила українцям несподіваний сюрприз: "Вибух драйву"

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

Біографія композитора настільки багатогранна, що не зайвим нагадати, що Шаїнський навіть знімався в кіно. Він зіграв в декількох кінофільмах: «8 1/2», «ДМБ», «Кышкин дім». Володимир Шаїнський був двічі одружений. У першому шлюбі у Шаїнського народився син, у другому – ще син і дочка. Також у композитора є одна внучка.

Дивіться: У США помер автор музики до безлічі радянських мультфільмів Володимир Шаїнський

Нагадаємо, що Володимир Шаїнський помер у віці 93 років від раку шлунка.