Окупанти на Донбасі заморили голодом сотні людей. За інформацією волонтерів, за рік війни в будинках для людей похилого віку на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей від голоду щонайменше померли 800 пенсіонерів.

Про це розповіла директор організації "Турбота про літніх в Україні" Галина Полякова виданню "Лівий берег".

За її словами,  зараз у волонтерів немає інформації з території "ЛДНР" про те, що зараз відбувається з будинками для людей похилого віку на непідконтрольній території. За її даними, в 2014-му році в таких будинках знаходилося 3,8 тис. осіб. А уже через рік їх залишилось три тисячі. 800 пенсіонерів померло від недоїдання.

"Ми отримували дзвінки від ветеранської організації Алчевська з повідомленнями про випадки смерті від голоду. У той час установи від нас брали продукти, пральні машини, бойлери. Наступного разу статистику по кількості інтернатних жителів ми збирали в лютому 2015 року. Тоді їх залишилося 3000 - 800 людей похилого віку померли тому, що їх годували раз на день", - розповіла Полякова.

Вона додала, що в 2015-му тільки один будинок престарілих погодився прийняти у волонтерів тушонку і побутові предмети.

"Але пізніше директора покарала місцева влада, і він перестав з нами спілкуватися. Далі ніхто не виходив на зв'язок ні з нами, волонтерами, ні з міністерством соціальної політики", - додала волонтер.

Як повідомляв портал "Знай.ua",  у Маріуполі жінка закрили своїх дітей у квартирі на три доби, залишивши їх без нагляду та їжі.

Відомо, що мати зачинила у квартирі дівчаток 8 та 3 років, а також 11-місячного хлопчика. Восьмирічна дівчинка самостійно дбала про найменших. Перші дні вони їли суп і кашу, які жінка залишила в холодильнику. Коли їжа закінчилася, голодні, вони почали кликати на допомогу.