Педіатр Євген Комаровський розповів батькам 5 правдивих фактів про вакцинації.
"Навколо вакцин витає багато міфів, тому краще ставити під сумніви всі чутки, і спиратися тільки на факти", - сказано в повідомленні лікаря в Facebook.

Безпека

Перш, ніж яка-небудь ліцензована вакцина схвалюється для використання, вона ретельно перевіряється, а потім проводяться регулярні переоцінки та постійний моніторинг побічних ефектів. Рідкісні випадки серйозних побічних ефектів реєструються і ретельно розслідуються.

Популярні новини зараз
Перебої з поставками та ціновий колапс: соняшникова олія може повторити долю курячих яєць Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування
Показати ще

Вакцинація запобігає смертельні захворювання

Щеплення захищають дітей від дифтерії, кору, свинки і коклюшу. Без вакцинації дітям і дорослим загрожують ці хвороби, їх ускладнення та смерть.

Дають більший ефект, ніж природні інфекції

Імунна реакція на вакцини аналогічна реакції на природну інфекцію, але при цьому менш небезпечна. Так, наприклад, вроджена краснуха може призводити до пороків розвитку, а полиовирусная інфекція – до необоротного паралічу.

Безпека і доцільність комбінованої вакцинації

Одночасне введення декількох вакцин не чинить негативного впливу на імунну систему дитини, при цьому зменшує дискомфорт і допомагає заощадити час. До речі, під час звичайної застуди дитина піддається впливу більшої кількості антигенів, ніж після введення вакцини.

Якщо припинити вакцинацію, хвороби повернуться

Інфекції продовжують поширюватися незважаючи на гігієну, чисту воду, санітарні умови та ін. Тому якщо люди перестануть робити щеплення, повернуться навіть ті інфекції, які вже стали дуже рідкісними.

Згідно з інформацією порталу "Знай.иа"всього протягом 14-ти тижнів 2018 року на кір захворіла 9861 людина - 3614 дорослих і 6247 дітей. На 14-му тижні стався ще один летальний випадок від кору - померла дитина 3-х років у Львові, яка була не щеплена. З початку року від ускладнень кору померло вісім чоловік: шестеро дітей і двоє дорослих.