Сьогодні судді ухвалили рішення, на яке чекали довгий час родичі загиблих у харківській трагедії. Власниці Lexus Олені Зайцевій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 14 лютого 2018 року. Сама вона запевнила: заперечувати проти свого подальшого перебування у СІЗО не буде.

Але попри це у суспільстві досі не зникли головні питання – чи можна все ж "відмазатися" від подібних злочинів, що для цього потрібно і чи не станеться так раптом і у випадку із Зайцевою.

Відповіді на ці питання в ефірі Politeka Net шукали відомі українські адвокати Регіна Гусейнова, Сергій Старенький та Сергій Бевз.

Останній, приміром, вважає, що за наявності хорошого, кваліфікованого юриста можна досить легко звільнитися від кримінальної відповідальності за злочини.

"Основною передумовою уникнення покарання, справедливості, вірного, збалансованого судового рішення є наявність фахового захисника, і в тому числі – прокурора. Щоб той, хто доводить винуватість, так само був "у темі" того, що він намагається довести", - пояснив юрист.

Сам би він організував захист Зайцевої у стандартний спосіб, як описує будь-який підручник із криміналістики: огляд місця події, фіксування слідів злочину, автотехнічна експертиза і тому подібне. Тобто навіть широкий резонанс цієї події нібито не повинен змінити підходу до роботи адвоката.

На цілком логічне зауваження Гусейнової, що все ж таки існують записи з камер спостереження, які чітко зафіксували злочин, Бевз парирував: "вбила не вона, вбив автомобіль".

У свою чергу його опонент Сергій Старенький наголосив: зовсім мало приділено уваги найважливішій частині розслідування – опитуванню свідків аварії, хоча це й зовсім не на користь Зайцевій, навіть якби вона теоретично була його підзахисною:

"Свідки підтверджують: первинні покази, які вона давала на місці ДТП, говорять про те, що вона бачила автомобіль Tuareg (власник – Геннадій Дронов, один із фігурантів справи – ред.), який їхав збоку, що вона намагалася уникнути зіткнення…Суспільний резонанс, який є у даному випадку, він потрібен. Я б рекомендував тим, хто стоїть на моїй умовній стороні (слідчі та постраждалі), цей суспільний резонанс не втрачати. У цій інформації про ДТП, яку ми знаємо, дуже багато внутрішніх маніпуляцій", - переконує він.

Дивіться: батл адвокатів

Як повідомляв портал "Знай.ua", суд виніс вердикт у справі харківської трагедії.