Українська церква і її провідники мають право на своє місце серед церков. Про це заявив представник Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Галльський Еммануїл у виступі з нагоди 1030-річчя з дня хрещення Київської Русі-України.

Саме тому, що вона має своє місце серед церков, процес Томосу про автокефалію Єдиної Помісної церкви був запущений ще в квітні.

"Вселенський Патріарх не може залишатися сліпим і глухим до звернень, які повторюються вже більше чверті століття. Чада української церкви і її провідники мають право на своє місце серед церков", - зазначив він.

Крім цього, митрополит нагадав, що Материнська Церква вже винесла рішення 20 квітня – розпочати процедуру для надання автокефалії Української Православної Церкви (УПЦ).

Популярні новини зараз
Експерт назвав області, яким взимку буде дуже складно "Це п*здец": Наталці Денисенко під час операції видалили не те, що треба У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів
Показати ще

"Ми впевнені в тому, що Вселенський Патріархат на вашій стороні. Ви не будете сиротами, бо Мати-Церква знайде вихід для того, щоб приєднатися до вашого розвитку, вашому успіху, вашому зростання у вірі Христовій", - підкреслив митрополит Еммануїл.

Він зазначив, що Вселенський Патріарх "не дасть тим, хто ненавидить правду, здійснювати свої витівки тут, в Україні".

Раніше повідомлялося, що Вселенський Патріарх Варфоломій I вважає безпідставними святкування в Москві Дня хрещення Русі.

Про це йдеться на сторінці "Українська Помісна Православна Церква" в Facebook, яка створена Центром релігійних досліджень з питань становлення Української Помісної Православної Церкви Київського Патріархату.

Патріарх Російської православної церкви Кирил направив Варфоломію І запрошення в Москву для участі в заходах. Але представник Вселенського Патріархату відмовився.

Нагадаємо, Порошенко відповів біснуватим РПЦ. Проти самостійної української церкви розгорнута масштабна інформаційна кампанія.

Як повідомляв Знай.іа, Вселенський патріарх опустив Росію на землю.

Також Знай.иа писав, що на патріарха Філарета вчинили замах.