Всесвітній день без автомобілів відносно молоде свято, але від цього він не менш важливе. Вперше його провели у 1973 році в Швейцарії, але потім практично всі про нього й забули. І так тривало майже 20 років, поки в 1997 році подібну акцію провели у Великобританії та Франції. Після цього, Всесвітній день без автомобілів почав поступово стає одним з найпопулярніших. І не просто так, ми вирішили розповісти вам, навіщо таке свято, і як автомобілі вбивають нашу планету.

Всесвітній день без автомобілів 2017: забруднення повітря

Звичайно, це знають всі, але мало хто усвідомлює, наскільки величезні масштаби цього. Автомобілі, при спалюванні палива виділяють газ, який містить більше 2 сотень найменувань речовин, які отруюють наше повітря. І все це залишається в нижніх шарах атмосфери, тому людям доводиться дихати цим.
Звичайно, деякі говорять про те, що дизельні двигуни безпечні, але це зовсім не так. Вони виділяють сажу, яка не менш шкідлива для людського організму.

Всесвітній день без автомобілів 2017: забруднення землі

Так, машини забруднюють все навколо. На землі потрапить величезна кількість неокислених металів і канцерогенів, а прибрати це можна тільки механічним способом. До того ж, варто додати, що шкідливі елементи з автомобілів, в основному, осідають не на дорозі, а на землях навколо. Таким чином, кількість родючих земель теж з кожним роком зменшується.

Популярні новини зараз

Аліна Гросу проміняла Романа Полянського на 71-річного Михайла Поплавського: "Я в шоці"

Мама Дана Балана зізналася, що поборола підлу хворобу: "Після двох важких місяців"

Меган Маркл незабаром знову стане мамою: як змінилася дружина принца Гаррі під час вагітності

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

Всесвітній день без автомобілів 2017: рослини

Так само, величезна кількість хімічних елементів потрапляє на рослини, які потім вживає в їжу людина. Адже самі рослини досить просто переживають такі впливи, а ось організм людини вже ні. Тому й буває так багато випадків отруєнь звичайними фруктами або овочами.

Всесвітній день без автомобілів 2017: забруднення води

Звичайно, всі ці хімічні мікроелементи потрапляють і в воду. Тому питної стає з кожним роком все менше і менше. А в деяких випадках, коли ми п'ємо воду, навіть не уявляємо, що потрапить з нею наш організм.

Нагадаємо, що Всесвітній день без автомобілів 2017 щорічно відзначається 22 вересня.

Забруднення повітря автомобілями