Щорічно Всесвітній день боротьби з гепатитом проходить 28 липня. Така дата обрана не випадково, адже саме в цей день народився відомий вчений і лікар Баруха Самюель Блумберг, який відкрив вірус гепатиту B, і був лауреатом Нобелівської премії.

Всесвітній день боротьби з гепатитом 2017: історія свята

Перший подібне свято було ще в 2008 році. Все завдяки ініціативі Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. Ще через три роки Всесвітній день боротьби з гепатитом став офіційним, після того, як Всесвітня організація охорони здоров'я внесла його в свій календар.
Сам гепатит – це одна з найнебезпечніших хвороб людства. Все тому що хворіє нею майже кожен третій житель планети. У деяких країнах заражені гепатитом більше половини населення.
Головною ціллю вірусу є печінка. Гепатит там розмножується і може призвести до гострих хронічних захворювань, які у виняткових випадках призводять до цирозу, або навіть раку. Щоб не захворіти гепатитом, потрібно зробити дві речі: дотримуватися гігієни ( особливо при переливанні крові та статевих контактах), і зробити щеплення, яке може попередити зараження вірусами А і В.
Ще досить цікавим фактом про всесвітній день боротьби з гепатитом є те, що на його символі зображені три мавпи, у яких закриті вуха, рот і очі. Це вказує на головну проблему боротьби з гепатитом – його ігнорування з боку людей і влади.

Всесвітній день боротьби з гепатитом 2017: традиції

Це свято традиційно супроводжують найрізноманітніші заходи. Сам Всесвітній день боротьби з гепатитом зроблений, щоб проінформувати населення про проблеми цього захворювання. Майже в кожній країні намагаються привернути увагу до широкої громадськості і пропагувати всілякі способи попередження гепатиту.
Варто звернути увагу, що проходить безліч медичних конференцій, де говорять про найважливіші проблеми у даний момент.
Нагадаємо, що Всесвітній день боротьби з гепатитом традиційно проходить 28 липня, в честь дня народження Баруха Самюеля Блумберга.

Популярні новини зараз
Українців приголомшили новими цінами на рибу: залишається дивитися на вітрину та облизуватися Українцям виплачують щомісяця по 2800 гривень: хто має право на допомогу У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ
Показати ще