Сьогодні 21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Запровадили його ще у 2005 році, за ініціативою учасників VI симпозіуму, присвяченого цій темі.

У 2011 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем ​​людей з синдромом Дауна (резолюція №A / RES / 66/149).

Всім державам, які входять до складу ООН та інших міжнародних організацій запропонували підвищувати рівень інформованості громадськості про дане захворювання.

Будь-який лікар із досвідом підтвердить: синдром Дауна – одна з форм вродженої геномної патології, поширеною в усіх регіонах світу і часто веде до змін моторики, фізичних характеристик і здоров'я. Хворим можна допомогти тільки втрутившись вчасно у їх розвиток, а навчати виключно за інклюзивною системою, яка, до слова, вже працює у десятках українських шкіл.

Популярні новини зараз

Олександр Пікалов з "Квартал 95" розповів про "втечу" після народження сина: "Сів у автобус і поїхав"

Новий "колумбайн" в Росії: стрілок заблокувався в університеті, є загиблі і поранені

У коротких шортах і облягаючій майці: MamaRika порадувала шанувальників ідеальною фігурою після пологів

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Дату обрали не випадково: 21 березня позначає сам синдром, причиною якого є трисомія однієї з хромосом: у людини, що страждає на це захворювання, 21-а хромосома наявна в трьох копіях. Першим описав це явище англійський лікар Джон Ленгдон Даун.

У 1826 році він назвав це природженим психологічним захворюванням, а за кількістю хромосом його досліджував французький генетик Жером Лежен. Спочатку синдром називали "монголізмом" – людина, яка страждає від цього, нагадує обличчя представника монголоїдної раси. Але Всесвітня організація охорони здоров'я скасувала цю назву в 1965 році після звернення фахівців з Монголії.

Дитина зі схожими симптомами зазвичай розвивається повільніше за своїх ровесників, але попри стереотипи, вони не тільки здібні до навчання, а ще й дуже талановиті: можуть стати художниками, або інженерами, тому що вміють концентруватися на одному завданні тривалий час.

Дивіться: Всесвітній день людей з синдромом Дауна

Як повідомляв портал "Знай.ua", за новим календарем 21 березня відзначається День весняного рівнодення (сонцеворот), вважається що саме з цього часу починається тепла пора пору. Колись наші предки вірили: на Землю прилітають посланці Раю – жайворонки, котрі приносять із собою нове життя та надію на краще.