Міністерство інфраструктури оцінює збитки України від будівництва Керченського мосту в 500 мільйонів гривень на рік.

Про це заявив голова відомства Володимир Омелян після засідання Кабінету міністрів у середу.

"Ми орієнтовно оцінюємо збитки в півмільярда гривень на рік – це прямі збитки від того, що було скорочено тоннаж судів на захід у наші два порти на Азовському морі", – сказав він.

Омелян наголосив, що непрямі збитки – це мільярдні суми.

"Ми розуміємо, що кожну секунду Керченська протока перебуває під загрозою закриття з тих чи інших причин", – додав він.

"Ми все скрупульозно підраховуємо. Все кости буде Росії виставлено", – заявив міністр.

15 травня влада Росії достроково й урочисто відкрила так званий керченський міст із Росії до анексованого Криму. Президент РФ Володимир Путін за кермом КамАЗу здолав шлях від Краснодарського краю до Керчі трохи більше ніж за чверть години, повідомили російські ЗМІ.

16 травня відкрили автомобільний рух цим мостом. Наступного року планується запустити залізничний транспорт.

Президент України Петро Порошенко відреагував на офіційне відкриття окупантами Кримського мосту.

"Незаконне будівництво Керченського мосту є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля. Особливо цинічним є той факт, що його відкриття відбувається напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

На відкриття відреагував також міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Насправді міст через Керченську протоку - це міст між окупованим Кримом, де люди залякані і зникають, і Росією, де можуть за один день заарештувати 1,6 тис. осіб за мирний протест. Обидва кінця мосту - це шлях в нікуди", - написав він у Twitter.

Варто відзначити, що президент РФ Володимир Путін заявив про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку відразу після анексії Криму в березні 2014 року. Росія затвердила інвестпакет для розвитку інфраструктури Криму у розмірі 26 мільярдів доларів. І Керченський міст став найважливішою частиною цього пакету.

Перед відкриттям його відвідали московські попи. Митрополит Феодосійський і Керченський Платон освятив з повітря Керченську протоку. Російські окупанти освятили з неба за допомогою величезного аеростата майже добудований Кримський міст.

Надзвичайна подія на Кримському мосту. Кілька днів тому під час підготовки до відкриття мосту один з будівельників мосту під час роботи впав з опори прямо в море. Інцидент стався через необережність робітника.

Міст в нікуди: у МЗС України відреагували на відкриття Кримського мосту

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Путін з колоною КамАЗів увірвався до України.