Часте вимірювання артеріального тиску є частиною лікування гіпертонії, але багато хто робить це неправильно в домашніх умовах. Фахівці назвали кілька найпоширеніших помилок при визначенні кров'яного тиску.

При симптомах гіпертонії лікуючий лікар часто призначає пацієнтові регулярно вдома вимірювати свій тиск, після чого показувати отримані результати. Домашній контроль артеріального тиску дає більш повну інформацію про стан хворого, так як вдома немає так званого "ефекту білого халата" - через нього пацієнти хвилюються при вигляді медпрацівника і їх тиск підвищується.

Однак не всі люди знають і вміють правильно вимірювати тиск самостійно, через що мають у своєму розпорядженні помилковими відомостями про своє здоров'я, що стає на шляху ефективного лікування.

По-перше, вимірювати тиск потрібно в розслабленому положенні сидячи, перед цим уникаючи фізичного або психологічного напруження протягом півгодини, а й під час вимірювання артеріального тиску не можна відволікатися на сторонні шуми.


Ноги повинні стояти на землі, руку поміщають на стійку поверхню, спиною можна спертися об спинку стільця.

Часто показники АТ спотворюються, якщо перед виміром людина випиває чорний чай, каву або з'їдає сир, тому ці продукти краще вжити після діагностики.

Манжета пристрою, що вимірює тиск, повинна бути созрамерной окружності плеча і покривати його дві третини. Її не можна залишати занадто вільної, не можна туго затягувати манжету - в ідеалі в простір між нею і плечем повинен проходити палець. Зап'ясті при цьому має перебувати на рівні серця, а лікоть - на столі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", традиційний спосіб міряти тиск визнали неправильним. Якщо замість разового вимірювання використовувати дані про його коливання протягом доби, будуть врятовані тисячі життів.