Давно є думка, що очі – дзеркало стану душі і тіла людини. Однак днями групі вчених вдалося довести це на практиці. Дослідники виявили ряд захворювань, які буквально відображаються в очах. Про це повідомляє журнал American Academy of Neurology.

Очі і мозок

Вченим вдалося встановити, що невеликі зміни в кровоносних судинах очей у віці 60 років можуть передбачити значну втрату пам'яті протягом наступних кількох десятиліть.

Добре відомо, що захворювання судинної або кровоносної системи збільшують ризик когнітивних порушень у міру старіння. Ця система включає вени, артерії, кровоносні судини і капіляри, які несуть кров у серце і з серця.

І ці припущення отримали докази в ході тривалих досліджень: учасники з ретинопатією - пошкодженням кровоносних судин сітківки - під час тестів пам'яті і мислення дійсно показали більш низькі результати, ніж здорові учасники.

Популярні новини зараз

В Індії жінка народила малюка з 4 руками і ногами - сплелися з близнюком в животі

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Діабет, гіпертонія, високий рівень холестерину

За словами офтальмолога Джастіна Базана, діабет також "проявляється" в очах. Він підкреслює, що хворі на діабет під час коливання рівня цукру в крові відчувають погіршення якості зору, а саме – розмитість.

Також по очах легко діагностувати підвищений рівень холестерину. "Коли маленькі холестеринові бляшки обриваються, вони переміщаються до ока, де закупорюють артерії, що призводить до дуже очевидних змін у судинній структурі", - пояснює доктор.

Захворювання щитоподібної залози, склероз та інші хвороби

Раптова втрата зору може свідчити про розсіяний склероз. Так, під час огляду пацієнта лікар побачить зміну кольору і зовнішнього вигляду зорового нерва.

Захворювання щитовидної залози можуть проявитися кількома способами. Оскільки щитовидна залоза контролює гормони, які відповідають, зокрема, за вироблення сліз, у багатьох пацієнтів з'являється "синдром сухого ока".

Запідозрити недобре можна і по опуклості очей, адже захворювання щитовидної залози приводять до того, що м'язи, контролюючі рух очей, розтягуються або "застигають".

Системні запальні захворювання організму відображаються в очах увеїтом – почервонінням і припухлістю.

Нагадаємо, за словами артиста, у родички стався "заскок". Член журі Нацвідбору на Євробачення 2018 і популярний артист Андрій Данилко розповів, чому кілька років тому припинив відносини з рідною сестрою.

Крім того, якщо ваш пристрій глючить, не вмикається, або ви збираєтеся його продати, варто повернути заводські настройки. Цей спосіб застосовують, коли девайс працює і ви можете розблокувати екран.

Дивіться сюжет про хвороби

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Данилко звинуватили в крадіжці дитини.