Вчені Google створили новий спосіб оцінки ризику серцевих захворювань з допомогою штучного інтелекту.

Алгоритм може дозволити лікарям прогнозувати ризик серцево-судинних захворювань, використовуючи сканування сітківки ока, пише The Verge.

При аналізі результатів сканування задній частині ока пацієнта, програмне забезпечення компанії Google може виводити дані, включаючи вік людини, кров'яний тиск і його деякі шкідливі звички. Потім це можна використовувати для прогнозування ризику серцевого нападу, з приблизно такою ж точністю, як провідні сучасні методи.

Популярні новини зараз
Добралися і до тих, хто з відстрочкою: ТЦК можуть забрати і багатодітних батьків У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Вчені з Google використовували медичні дані більше трьохсот тисяч пацієнтів для навчання даного алгоритму. Ця інформація також включала відскановані зображення сітківки. Далі нейронні мережі створювали шаблони на основі отриманих даних і вчилися пов'язувати контрольні ознаки при скануванні очей з певними метриками для передбачення ризику серцево-судинного захворювання.

Згідно з даними розробників, точність визначення проблем з серцем у алгоритму становить 70%. Це всього на 2% менше у порівнянні з класичною методикою SCORE, для якої потрібен аналіз крові.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Google розповість про дірки Windows 10.