Реінтеграцію Донбасу за тривалий час військового протистояння активно почали обговорювати тільки цього року. Але наскільки реально втілити такий план і змусити російських кадровиків назавжди звільнити наші території?

Відповідь на це питання в коментарі "Апострофу" дав координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

Він впевнений, що визволення східних регіонів не відбудеться швидко і без проблем, тому тішити себе ілюзіями не варто. Але шанси насправді чималі.

"По-перше, на сьогодні існують лише приблизні оцінки, скільки потрібно грошей на відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу. По-друге, потрібно буде вирішувати соціально-економічні проблеми. Варіант невиплати пенсій і соціальної допомоги, як відбувається зараз, тому що це – окупована територія, не прокотить. Далі нам треба буде розуміти ситуацію зі сприйняттям України місцевим населенням. Уже три з половиною роки місцеве населення вирване – і наразі безповоротно вирване – з інформаційного простору України", - додав Тимчук.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Газ по 15 гривень, а електроенергія за 2,50: як зміняться ціни для українців у серпні

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Найгарячіша медсестра світу підкорила Мексику голими сідницями в бікіні з ниточок

Показати ще

За його словами, місцевому населенню у першу чергу потрібно буде забезпечувати всі можливі гарантії, аби люди розуміли, що про них справді турбуються, а версії Кремля – вигадки і не більше того.

"…забезпечити робочі місця, що дасть впевненість у завтрашньому дні та мирне небо над головою. У цьому плані для нас це може зіграти позитивну роль.Але яка частина зі зброєю в руках буде протистояти поверненню України, враховуючи, наскільки цей регіон забитий зброєю, залишається великим питанням. Завдяки нашим правоохоронним органам, спецслужбам тощо, ми зможемо утримати ситуацію після того, як Путін піде. Але питання, чи буде Росія далі фінансувати діяльність якихось підпільних груп і рухів? А це означає постійні теракти і диверсії, що буде не кращим чином позначатися на ситуації в регіоні".

Тимчук закликає не ігнорувати допомогу міжнародної спільноти у питаннях звільнення тимчасово окупованих територій, тому що в протилежному випадку держава ризикує зіштовхнутися із цілою низкою економічних проблем. Далі справа за депутатами – якщо вони не блокуватимуть ухвалення відповідного законопроекту, тоді боротьба із агресором може бути результативною.

Дивіться: інтерв'ю з Дмитром Тимчуком

Як повідомляв портал "Знай.ua", найманка з РФ відкрито розповіла про свої злочини на Донбасі.