Уже цієї осені українці зможуть подорожувати поїздом "чотирьох столиць". З 28 вересня цього року почне курсувати потяг за маршрутом Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига.

Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, про це заявив міністр Володимир Омелян на брифінгу за результатами пленарного засідання Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, яке відбулося сьогодні, 17 липня, у Львові.

"Минулорічний порядок денний, який було узгоджено в Литві, дав результат в цьому році. Ми маємо поїзд чотирьох столиць (Рига - Вільнюс - Мінськ - Київ), який стартує 28 вересня через Київ", - цитує прес-служба Омеляна.Міністр також зазначив, що вступ в дію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом стало додатковим імпульсом для активізації українсько-литовського двостороннього торговельного співробітництва.

"Ми будемо мати пряме авіаційне сполучення між Вільнюсом і Львовом і ряд інших перспективних проектів. Товарообіг між двома країнами активно зростає: за підсумками 2017 року зростання майже 40% і є подальше збільшення. З липня цього року до головування в ЄС приступила Австрія і на їх порядку денному питання номер один - це сучасні технології, сучасні рішення, штучний інтелект. Україна об'єднає зусилля спільно з Польщею і Литвою для створення центру перспективних технологічних інноваційних рішень. Ми розуміємо, на саме справі навіть невеликі інвестиції можуть дати величезний ефект. Всі відомі компанії починали з маленьких стартапів зовсім недавно - п'ять, десять, п'ятнадцять років тому ", - зазначив Омелян.

У свою чергу, міністр економіки Литовської республіки Віргініюс Сінкявічюс зазначив, що співпраця з Україною має хороші перспективи.

"Наша сьогоднішня зустріч - це хороший сигнал бізнесу обох країн. Інвестиційний клімат в Україні має позитивні тенденції. Я думаю, що прогрес, який ми плануємо зробити в транспорті, з'єднавши наші країни авіацією і поїздами, відкриє ще більше можливостей нашим громадянам приїхати і побачити прекрасну країну Україну, а українцям - Литву. Україна є пріоритетом номер один для Литви з точки зору євроінтеграційних процесів, це один з головних робочих питань, і Литва готова допомогти Україні максимально ", - цитує пре з-служба Сінкявічюс.

Зазначимо, що в лютому 2018 року і. о. глави "Укрзалізниці" Євген Кравцов повідомив, що Укрзалізниця планує в цьому році запустити потяг Київ - Мінськ - Вільнюс - Рига - Таллінн, а також поїзди в напрямку Словаччини та Мукачево - Будапешт. Тоді Кравцов заявляв, що вартість квитка в купейному вагоні в Ригу становитиме близько 1855 грн ( 59 євро).

Як повідомляв портал "Знай.ua", "Укрзалізниця" призначила додатковий поїзд на два місяці напрямком Київ-Одеса.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська зіткнулася з несправедливістю і попередила українців

Рак яєчників повернувся до Наталії через 9 років: "Життя варте того, щоб за нього боротися"

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще