Надання Україні безвізового режиму з країнами Євросоюзу спровокувало шалений попит на біометричні паспорти та величезні черги у місцях їх оформолення.

Тому не дивно, що сайті Президента України з’явилася електронна петиція, подана Денисом Хоторничаном, який пропонує зробити оформлення цього документу для українців безкоштовним. Нині, щоб його отримати, слід викласти 557 гривень за звичайну процедуру, при якій паспорт виготовляють місяць. Прискорене виготовлення обійдеться у 810 гривень.

"Я пропоную зробити процедуру оформлення біометричного паспорта безкоштовною для пришвидшеного впровадження безвізового режиму серед громадян України", - підкреслив автор петиції.

Як відомо, біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудована спеціальна мікросхема, котра містить фото власника та його дані: ПІБ, дату народження, номер паспорта, дату його видачі та закінчення терміну дії, іншу додаткову інформацію.

Цей документ суттєво спрощує процедуру виїзду співвітчизників у ЕС. Нині без віз українці можуть подорожувати в Латвію, Литву, Естонію, Німеччину, Польщу, Австрію, Бельгію, Грецію, Португалію, Словаччину, Францію, Чехію, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Швецію, Кіпр, Румунію, Хорватію, Болгарію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Популярні новини зараз

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Українка мало не купила сир "зі знижкою" за 350 грн: свіжий коштував 200

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Показати ще

Щоб петицію прийняли до розгляду, вона має набрати 25 тисяч підписів. На сьогодні під нею розписалися 70 громадян.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у наступному році може бути введений візовий режим між Україною та Росією.