Перш ніж ми плануємо поплавати в басейні, давайте розглянемо, що знаходиться в цій воді і як це може нашкодити нашому здоров'ю. На тілі знаходиться піт, бруд, масло, рідини організму, які потрапляють у воду, де купаються люди. Тому вчені зробили певні висновки про те, що більшість басейнів повні мікробів.

Ми не живемо в стерильному світі, і більшість мікробів зовсім не нешкідливі і навпаки. Погані мікроби, які знаходяться в басейні - це патогени, або будь-які бактерії, вірус або інший організм, який викликає інфекцію або хворобу. Вони можуть потрапити в басейн з наших тіл або фекалій і інфікувати інших плавців.
Враховуючи, що близько 89 мільйонів чоловік плавають в басейнах кожне літо, а 25% дорослих плавають відразу після діареї, це означає, що ризик зараження іншої людини досить високий. Саме тому прийняття душу перед купанням невід'ємна процедура для всіх людей.

Навіть якщо ви відчуваєте себе добре, і у вас немає симптомів діареї, ви все одно можете пролити мільйони, навіть мільярди, мікробів в басейн і заразити інших. Діарея - проблема, тому що вона може забруднювати весь басейн патогенами і змушувати інших плавців хворіти.
Ми вже знаємо, що в басейнах міститься фекалії, які є на наших тілах. Дорослі втрачають в середньому 0,14 г калу на кожне плавання, що еквівалентно вазі однієї горошини. Діти проливають їх ще більше, як стверджують вчені.

Діарея часто містить патогенні мікроорганізми. До них відносяться бактерії, такі як: кишкова паличка, шигелла, кампілобактер, гепатит А, черевний тиф і паразити, які поширюються через забруднену воду, їжу або поверхні.

Існує бактерія під назвою Crypto, яка поширюється в організмі шляхом проковтування води в басейні. Потрібна лише невелика кількість криптоподобних мікробів, які може викликати діарею, нудоту, відсутність апетиту, блювоту, втрату ваги, судоми в животі або біль і лихоманку. Навіть у людей зі здоровою імунною системою Crypto може залишатися в вашому кишечнику і викликати симптоми протягом тижнів.

Немає ніякого лікування або антибіотику, щоб вивести цей мікроб з організму, тому ви тільки повинні будете чекати деякий час, щоб він вийшов з організму. Зазвичай це відбувається саме по собі, але це може викликати серйозні проблеми у людей з ослабленою імунною системою, таких як люди з ВІЛ / СНІД. Незважаючи на поширеність, паразит не дуже добре відомий - 72% дорослих в цьому опитуванні не знали, що Crypto є паразитом, який живе у воді.

Виходячи з цього, медики закликають приймати душ перед тим, як ви вирішили поплавати, щоб запобігти зараженню вашими бактеріями інших людей.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що гаряча вода розкриває пори, а холодна дає зворотний ефект. Гаряча вода змиває з шкіри природний шар жиру, що несприятливо позначається на структурі. Необхідно вмиватися теплою водою, щоб наші пори і сальні залози нормально функціонували.