Кабінет Міністрів нещодавно розширив повноваження поліції своєю постановою у вигляді експерименту. Віднедавна копи можуть самостійно відстежувати терміни перебування в Україні авто на єврономерах і навіть застосовувати санкції до порушників.

Нові повноваження поліції

Мова йде про доступ до митної бази " Інстепктор-2006": там фіксуються всі авто, які перетинають кордон, а також видно, в якому саме режимі в’їхав автомобіль: транзит або тимчасове ввезення на 1 рік. Якщо ж авто знаходиться в Україні в режимі тимчасового ввезення, то протягом 90 днів його необхідно зареєструвати в сервісному центрі МВС України в установленому порядку.

Як правило, "євробляхери" цього не робили, оскільки поліція не мала інформації знаходиться цей автомобіль в Україні перший день або вже рік. Більш того, навіть задавати такі питання поліцейським було не дозволено.

Але все змінилося, з появою нової постанови Кабміну.
Крім того, патрульний екіпаж не тільки бачить термін перебування авто в Україні, а й має право виписати штраф в 255 грн при виявленні факту порушення, а повторне таке порушення може потягнути на позбавлення права керування на строк 3-6 місяців і навіть на конфіскацію авто.

Відомо, що поліція вже почала користуватися новими повноваженнями і частіше зупиняти авто на єврономерах. На перший раз вони відбулися штрафами, але ніхто вже не хоче другого разу.
Одна з груп, які об’єднують власників авто на єврономер вже закликала готуватися до масштабного страйку.

Популярні новини зараз
Похід у ТЦК перевернув життя IT-фахівців: "Змінився світогляд. Це ж*па" Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Її дати ще не анонсовані, але підготовка до неї вже почалася, а в поліції тим часом заводять інформацію про порушників термінів перебування в Україні в систему "Рубіж". За допомогою неї патрульний поліцейський буде зупиняти вже саме порушників, а не тих, іноземців, хто перебуває в Україні в рамках чинного законодавства.

Дивіться: Авто з іноземною реєстрацією: що чекає на власників?

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці дедалі частіше обирають нові автівка. Вживані добряче б'ють по кишені, це є одним із критеріїв нових вподобань громадян. У травні на українському ринку було продано 6 838 нових легкових автомобілів. Таким чином, попит на нові авто зріс в порівнянні з травнем 2017 року на 4%. У той же час, щодо результату попереднього місяця ринок нових легкових автомобілів практично не змінився - в квітні-2018 продажі авто зросли на 6% в порівнянні з тим же місяцем 2017 року, до 6 800 машин.