Купівля авто за допомогою транзиту з-за кордону все частіше обходиться українцям у кругленькі суми. Якщо раніше штрафи стартували від чотирьох тисяч, то тепер відлік вже пішов на мільйони. Проте ці гроші нерідко не доходять до бюджету, на що скаржаться не тільки водії, а й активісти.

Нещодавно у скрутну ситуацію потрапили троє власників таких машин із Бердянська Запорізької області. Їм довелося сплатити в загальному до 1,6 мільйона гривень. За даними місцевих ЗМІ, вартість штрафу в рази перевищила ціну на самі автомобілі.

Мова йде про "Peogeout" литовської і польської реєстрації та один автомобіль "Volkswagen" із реєстраційними номерами Литви. Ввезли їх на територію України за допомогою іноземців, а потім ними користувалися українці, що зараз трактують як порушення чинного законодавства.

Машини відправили на штрафмайданчик, податківці виписали адміністративні протоколи, а потім митниця та копи почали влаштовувати масові рейди по місту. Скільки ще доведеться викласти водіям, невідомо.

Дивіться: у фіскальній службі пригрозили багатотисячними штрафами водіям авто на єврономерах

Як повідомляв портал "Знай.ua", на сайті українського президента з'явилася петиція, в якій українці пропонують замінити іномарки державних службовців на авто вітчизняного виробництва.