Сьогодні, 25 жовтня відзначається дуже важливе свято – Європейський день правосуддя. Таке торжество дуже важливо для всього світу. Адже правосуддя – це те, що має створювати нормальні умови для життя громадян усієї Європи. І, на жаль, правосуддя – це те, чого так не вистачає в Україні. І у Європейський день правосуддя ми вирішили розповісти вам історію та традиції цього свята.

Європейський день правосуддя 2017: історія свята

Таке свято, як Європейський день правосуддя з'явився відносно недавно, лише в 2003 році. За рішенням Ради Європи та Європейської комісії, прийнятому в 2003 році, 25 жовтня в країнах континенту відзначають Європейський день правосуддя". Саме такі слова сказано в офіційних документах.

Варто сказати, що метою свята є підвищення інформованості громадян 47-ми держав-членів Ради Європи про громадянські права і повсякденні роботі судових органів. А ідея такого свята, як Європейський день правосуддя – це підвищення рівня довіри громадян до судів і ліквідувати зону відчуження, яка утворилася між суспільством і судовою системою, зробити цивільне судочинство реально доступним для громадян.

І дійсно, за цими офіційними і гучними словами ховається величезний сенс, який поки, що побачили далеко не у всіх країнах. Особливо Україна страждає від великих проблем з правосуддям, адже, найчастіше, якщо людина має владу, гроші й вплив, то закони для нього – це порожнє місце.

Популярні новини зараз
У Кремлі спробували дати "потужну відповідь" Джо Байдену через допомогу Україні, але лише розсмішили: "Контрсанкції" Деяких українців можуть звільнити від мобілізації: названо категорії Тіна Кароль та Оля Полякова: українські зірки на сцені започаткували новий тренд - патріотична сукня Глава КНР Сі Цзіньпін після розмови з президентом Франції щодо війни в Україні: "Досягти режиму припинення вогню"
Показати ще

Європейський день правосуддя 2017: традиції свята

Так, Європейський день правосуддя не є святом для всіх. Концертів та розважальних заходів у цей день немає. Натомість, щорічно проводиться конференція "Правосуддя для всіх", на якій вручається дуже важлива премія "Кришталеві терези правосуддя". І в цьому році її вручатимуть 25 жовтня в Единбурзі.

Дивіться: Європейський день цивільного правосуддя

Нагадаємо, що Європейський день правосуддя щорічно відзначається 25 жовтня.